ua en ru

Посольство Великобританії: Угода про асоціацію з Україною не буде ратифікована

Автор: RBC.UA
Великобританія заперечує заяву Івана Роджерса, радника прем'єр-міністра країни Девіда Кемерона, про те, що угоду про асоціацію України з ЄС буде підписано у 2012 р. Про це йдеться у відповідній заяві, опублікованій на веб-сайті посольства Великобританії в Україні.

Великобританія заперечує заяву Івана Роджерса, радника прем'єр-міністра країни Девіда Кемерона, про те, що угоду про асоціацію України з ЄС буде підписано у 2012 р. Про це йдеться у відповідній заяві, опублікованій на веб-сайті посольства Великобританії в Україні.

"Поступ у питанні підписання й ратифікації угоди про асоціацію між ЄС та Україною малоймовірний, поки лідери опозиції залишаються у в'язниці та не можуть вільно здійснювати політичну діяльність", - йдеться у заяві.

Там також сказано: "Посольство Великобританії в Україні було здивоване повідомленнями в українських медіа, згідно з якими Іван Роджерс, радник британського прем'єр-міністра Девіда Кемерона з питань Європи та глобального розвитку, "висловив надію, що угода про асоціацію між Україною та ЄС буде підписана до кінця поточного року", під час зустрічі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком. Ця інформація не відповідає дійсності. На цій зустрічі пан Роджерс підкреслив, що Великобританія послідовно заявляла, що угода про асоціацію та угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі не будуть підписані та ратифіковані, поки зневолені внаслідок недосконалих судових процесів лідери опозиційних сил не будуть звільнені з-за ґрат і не матимуть можливості вільно брати участь у політичному житті України".

Відзначимо, 22 квітня ц.р. міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберг заявив, що його країна не ратифікує угоду про асоціацію з Україною.

Як повідомлялось, офіційна Прага не вважає, що на даному етапі Україна відповідає базовим політичних цінностям і правилам євроспільноти, таким як верховенство закону, демократія, розумне управління, громадянське суспільство.

Шварценберг був серед п'яти міністрів закордонних справ ЄС, які нещодавно опублікували відкритий лист в The New York Times про стан демократії в Україні. Коментуючи цілі відкритого листа, чеський дипломат висловив надію, що стаття з його співавторством дала "відповідний ефект і стала поштовхом для прискореного розвитку демократії в Україні".

Справи відомих українських політиків Юлії Тимошенко, Юрія Луценка і багатьох інших, які зараз перебувають за ґратами в Україні "викликають багато негативу", повідомив Шварценберг. "У Європейському Союзі таке враження, що судова влада в Україні працює за політичним замовленням. Це робить неможливим майбутнє членство країни в ЄС", - сказав він.

Нагадаємо, Україна і Євросоюз 30 березня ц.р. в Брюсселі парафували угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ). Глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що процес ратифікації угоди про асоціацію України і ЄС буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні. Тейшейра зазначив, що Україна поки не виконує вимоги ЄС в частині проведення реформ. Зокрема, Євросоюз не бачить прогресу в судовій реформі України.

Генеральна прокуратура України протягом останніх років розглянула і передала до судів ряд резонансних кримінальних справ, за ходом яких стежать багато країн світу. Зокрема, мова йде про колишніх політиків з уряду або найближчого оточення Тимошенко. Повний список засуджених або обвинувачених в злочинах, пов'язаних з перебуванням на керівних постах можна подивитися тут.