Посол США в Лівії загинув у результаті ракетного удару (фото)
Посол США в Лівії Крістофер Стівенс загинув у Бенгазі в результаті ракетного удару. Крім американського посла були вбиті ще троє співробітників американських дипломатичних структур. Про це повідомляє Reuters з посиланням на представників місцевої влади.
За даними телеканалу Al-Jazeera, посол США помер в результаті отруєння димом, після того як збройна натовп підпалив будівлю американського консульства. Біля будівлі тривають сутички між лівійськими військами і збройними бандами, повідомили представники Верховного комітету з безпеки Лівії.
Раніше, в ніч на 12 вересня, в Лівії загинув дипломатичний співробітник із США. Це сталося в ході нападу на американське консульство в Бенгазі. Крім того, в результаті цього ПП поранення отримали кілька інших дипломатів.
Читайте також: На виборах в Лівії переміг Союз національних сил
Невідомі взяли штурмом будівлю дипмісії і спалили його. За деякими даними, в нападі на консульство взяли участь бійці бенгазійского ополчення. Мова йде про збройне формування, що зіграло за підтримки США важливу роль у поваленні Муаммара Каддафі.Al Jazeera передає, що напад на консульство було скоєно бойовиками угрупування "Ансар аш-Шаріа". На думку держсекретаря США Хілларі Клінтон, приводом для нападу міг стати показ в ефірі американського телебачення фільму, що нібито ображає пророка Мухаммеда. Як стверджує The Wall Street Journal, стрічка була знята американцем єврейського походження Семом Бесілом, працюючим в сфері нерухомості. У фільмі під назвою "Невинність мусульман" іслам називається "раковою пухлиною", а пророк Мухаммед виставлений як шахрай, що закликає людей до різанини. Примітно, що рекламою і просуванням фільму займався пастор зі штату Флорида Террі Джонс, який став відомим своєю акцією з масового спалення Корану.
Читайте також: Данські поліцейські запобігли нападу на автора карикатур на Мухаммеда
Фільм уже став причиною масових заворушень в Єгипті, де розлючений натовп атакував посольство США в Каїрі, зірвавши американський прапор.Влада США засуджує "будь навмисні спроби очорняти релігійні переконання інших", наголосила Клінтон у телефонній розмові з головою перехідного уряду Мухаммедом Юсуфом аль-Макріфом. Тим не менш, додала вона, з погляду Вашингтона, діям, подібним нападу на місію у Бенгазі, "немає ніякого виправдання".
З лютого 2011 р. у Лівії тривала громадянська війна між прихильниками Каддафі і його противниками, які створили ПНР і оголосили її законною владою в країні. На боці останніх в конфлікт втрутився НАТО після відповідної резолюції Ради безпеки ООН.
В кінці серпня ц.р. за підтримки Північноатлантичного альянсу сили ПНР взяли столицю країни, Тріполі. Цей орган влади визнали легітимним більше 60 держав світу.
Читайте також: В Дамаску загинули міністр оборони і зять Президента (відео)
Муаммар Каддафі, який правив Лівією понад 40 років, був убитий 20 жовтня 2011 р. в своєму рідному місті Сирт, який залишався останнім форпостом вірних йому сил. Обставини смерті 69-річного полковника поки достеменно не відомі.
У серпні в Лівії відбулися парламентські вибори, на яких здобув перемогу Союз національних сил на чолі з Махмудом Джібрілем, який в 2011 р. був прем'єр-міністром Перехідної національної ради.