ua en ru

Посол Польщі Генрік Літвін: Вирішення питання Криму мусить враховувати принципи міжнародного права

Посол Польщі Генрік Літвін: Вирішення питання Криму мусить враховувати принципи міжнародного права Посол розповів про польсько-українські відносини
Сьогодні Надзвичайний та Повноважний Посол Польщі в Україні Генрік Літвін зустрівся з журналістами в рамках медіа-клубу, щоб детальніше розповісти про польсько-українські відносини. Посол переконував, що перерва у відносинах між Україною і Польщею на найвищому рівні зумовлена виборами Президента Польщі. За його словами, до кінця цього року відбудуться три зустрічі між Петром Порошенком та Анджеєм Дудою.

Сьогодні Надзвичайний та Повноважний Посол Польщі в Україні Генрік Літвін зустрівся з журналістами в рамках медіа-клубу, щоб детальніше розповісти про польсько-українські відносини. Посол переконував, що перерва у відносинах між Україною і Польщею на найвищому рівні зумовлена виборами Президента Польщі. За його словами, до кінця цього року відбудуться три зустрічі між Петром Порошенком та Анджеєм Дудою.

"Справа в тому, що пан Президент хотів би підкреслити, що нормандський формат і Мінський процес не вирішують всього, що є потреба вже думати, як сказав Кшиштоф Шчерскі про "day after" і, якщо хочемо думати про довгострокове вирішення, то Мінськ не передбачає нічого відносно Криму. Якщо говорити про таке остаточне вирішення, то треба і про це розмовляти. Тут Польща заявляє, що повинен бути включений і регіон, сусідні країни у довгострокове вирішення таких проблем", - сказав посол під час зустрічі з представниками вітчизняних медіа.

Після зустрічі Генрік Літвін відповів на декілька запитань кореспондента РБК-Україна. "Ставлення до Польщі покращилося в Україні... Такі переломні моменти дають прискорення росту. Маю на увазі Помаранчеву революцію і Майдан", - сказав, зокрема, Генрік Літвін в інтерв'ю РБК-Україна.

РБК-Україна: Пане Посол, ви сказали, що до кінця року буде три зустрічі Президентів України і Польщі. Про що йтиме мова під час цих зустрічей?

Генрік Літвін: Перша зустріч відбудеться у Нью-Йорку. Ми можемо вже більш-менш здогадатися, що вона буде присвячена тому, що вже безпосередньо між Президентами можна буде зробити для подальшої співпраці. Це буде перша організаційна зустріч.

Потім повинен відбутися офіційний візит Президента Польщі в Україну і детальніше обговорення планів співпраці на наступні роки.

Потім має бути ще одна неофіційна зустріч в Польщі, під час якої ми маємо надію на таку ґрунтовну безпосередню розмову Президентів.

РБК-Україна: Ви сказали, що за ті останні півтора року, коли на сході України відбувається війна, відносини між Польщею і Україною стали більш інтенсивними.

Генрік Літвін: Так, якщо брати до уваги все, а не тільки діалог Президентів.

РБК-Україна: Як ця війна скоригувала відносини між Польщею та Україною?

Генрік Літвін: Навіть можна подивитися на соціологію - ставлення до Польщі покращилося в Україні.

РБК-Україна: А чи покращилося ставлення до України в Польщі?

Генрік Літвін: Останнім часом не було нових досліджень, але воно покращується поступово з 1991 року.

Такі переломні моменти дають прискорення росту. Маю на увазі Помаранчеву революцію і Майдан.

РБК-Україна: А чи можна говорити про ріст, якщо йдеться про економічні питання та, зокрема, товарообіг між двома країнами?

Генрік Літвін: Тут не дуже добре виглядає. Економічні показники України не збільшуються, тому тяжко, щоб в такій ситуації збільшувався товарообіг.

Але можна сказати, що ця зміна навіть підпропорційна до змін економічних показників. Наш товарообмін не зменшується так сильно, як інші показники, але зменшується.

РБК-Україна: Раніше Президент Дуда говорив, що Польща хоче долучитися до переговорів, які вже відбуваються в нормандському форматі, бути в них п'ятою країною.

Генрік Літвін: Зараз не говориться про формат п'ятої країни. Справа не була в тому, щоб входити в цей формат. Там все вирішено.

РБК-Україна: Ви сказали, що Польщі йшлося більше про те, щоб вирішити питання того, що буде після Мінську, зокрема - питання Криму. Як Польща бачить вирішення питання Криму?

Генрік Літвін: То тема на дуже багато часу. Якщо говорити коротко, то це вирішення мусить враховувати принципи міжнародного права.

Спілкувалась Тетяна Шпайхер