ua en ru

Посол Палестини: "Донбас був, є і буде частиною України"

Посол Палестини: "Донбас був, є і буде частиною України"
Автор: RBC.UA
Посол Палестини в Україні Мохаммед Касем Аль-Асаад в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів про ставлення Палестини до конфлікту на сході України, про товарообіг з Україною, про життя громадян України в Палестині і палестинців в Україні.

Посол Палестини в Україні Мохаммед Касем Аль-Асаад в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів про ставлення Палестини до конфлікту на сході України, про товарообіг з Україною, про життя громадян України в Палестині і палестинців в Україні.

РБК-Україна: Розкажіть, будь ласка, які торговельні відносини Палестини та України?

Мохаммед Аль-Асаад: Ми дуже раді хорошим відносинам, які сьогодні є між Палестиною та Україною в політиці, культурі і туризмі.

Що стосується товарообігу, оскільки сьогодні між Палестиною та Ізраїлем укладено паризький договір, то дуже складно визначити, який товарообіг між Україною та Палестиною. Всі палестинські фірми, які сьогодні торгують в Україні, - вони йдуть через Ізраїль. Я можу сказати, що податки від усіх країн, які надходять в Палестину, становлять 120 млн дол. Спочатку вони надходять в Ізраїль, а потім надходять до нас. Це податки від торгівлі між Палестиною та країнами поза Палестиною. Частина з них надходить від України.

Я пишаюся відносинами з Україною і сподіваюся, що вони будуть все краще і краще у різних сферах.

РБК-Україна: А чи інвестують палестинці в Україну?

Мохаммед Аль-Асаад: Є палестинці, які залишилися в Україні і сьогодні тут успішно працюють в різних галузях. Наприклад, один з палестинських бізнесменів працює сьогодні в Україні в галузі сільського господарства і має 20-25 тис. га.

Ми зараз плануємо працювати у фармацевтичній промисловості, медицині та інших галузях. Я думаю, що відбувається процес поліпшення відносин з Україною.

РБК-Україна: В які галузі в Палестині могли б інвестувати українці?

Мохаммед Аль-Асаад: Я думаю, що українці та громадяни інших країн зацікавлені в будівництві в Секторі Газа. Нещодавно був з'їзд країн, які виділили 5,3 млрд дол. для побудови інфраструктури Сектора Газа.

РБК-Україна: Скільки українців живе в Палестині і скільки палестинців проживає в Україні?

Мохаммед Аль-Асаад: Сьогодні в Палестині проживає 5 тис. українських жінок. В Україні проживає 3-4 тис. палестинців - діаспора, а також 1700 студентів, які сьогодні навчаються в Україні. Це переважно чоловіки.

РБК-Україна: Як Ви оцінюєте конфлікт на сході України?

Мохаммед Аль-Асаад: Ми вважаємо, що це внутрішні справи, але нам не все одно. Нам головне, щоб сіли за стіл переговорів і знайшли консенсус для вирішення цього конфлікту. Я думаю, що сьогодні треба обов'язково сісти за стіл переговорів. Наш досвід вирішення проблем між Палестиною та Ізраїлем свідчить, що найкращим виходом є стіл переговорів.

РБК-Україна: А чи буде визнавати Палестина так звані ЛНР і ДНР?

Мохаммед Аль-Асаад: Ми за цілісність України, і ми вважаємо, що Донбас був, є і буде частиною України.

РБК-Україна: Скільки зараз країн, які визнали Палестину державою, і хто може визнати Палестину найближчим часом?

Мохаммед Аль-Асаад: Палестину як незалежну державу визнали 138 країн. Останнім часом нам було дуже необхідно визнання Швеції та Колумбії. Ми сподіваємося, що те ж саме найближчим часом відбудеться з країнами ЄС.

РБК-Україна: Яка сьогодні тенденція переїзду палестинців в Україну?

Мохаммед Аль-Асаад: Останнім часом дуже багато палестинських студентів приїжджають в Україну.

РБК-Україна: Я знаю, що, крім студентів, в Україну приїжджають також нелегальні мігранти з Палестини. Як відбувається врегулювання цього питання між Україною та Палестиною?

Мохаммед Аль-Асаад: Такі випадки були, ми намагалися врегулювати це питання. Були випадки півтора роки тому і тоді ми швидко вирішили це питання.

Люди змушені переїжджати з одного місця в інше. Всі країни, кордони яких перетинають палестинці, розуміють, що сьогодні у нас немає держави, що палестинці мають потребу в державі, і я думаю, що якщо у нас фактично буде держава "Палестина", то ми гарантовано вирішимо це питання.

РБК-Україна: Ви сказали, що 5 тисяч українок зараз проживають в Палестині. Як вони там живуть?

Мохаммед Аль-Асаад: Вони там прекрасно живуть, з дітьми, працюють в органах державної влади, багато хто з них викладають у школах, в університетах. Українки є радниками міністрів сільського господарства та охорони здоров'я.

Розмовляла Тетяна Шпайхер