ua en ru

Після виборів буде змінено склад уряду, - джерела

Автор: RBC.UA
Саміт Україна-ЄС відбудеться після відставки українського уряду. Про це повідомили в Єврокомісії. Незважаючи на те, що Конституція України не передбачає зміни Кабінету міністрів після виборів, джерела видання стверджують: Київ запевнив Брюссель, що зміни в Кабміні неодмінно відбудеться.

Саміт Україна-ЄС відбудеться після відставки українського уряду. Про це виданню "Комерсант-Україна" повідомили в Єврокомісії. Незважаючи на те, що Конституція України не передбачає зміни Кабінету міністрів після виборів, джерела видання стверджують: Київ запевнив Брюссель, що зміни в Кабміні неодмінно відбудеться.

Нагадаємо, вчора посол Євросоюзу Ян Томбінські заявив, що саміт Україна-ЄС відбудеться лише у разі вирішення проблеми політично мотивованого правосуддя щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко та членів її уряду. Проте до вечора в Брюсселі спростували інформацію про таку умову проведення саміту. Згідно з оновленою позицією Єврокомісії, керівництво ЄС готове зустрітися з Президентом Віктором Януковичем на початку 2013 р., "після виборів і переформатування уряду".

Читайте також: Новообраний парламент розпочне роботу 17 грудня

"Ми чекаємо проведення виборів 28 жовтня і формування нового уряду, щоб почати підготовку до чергового саміту Україна-ЄС. В результаті, швидше за все саміт відбудеться на початку 2013 року ... Це - єдина офіційна позиція Європейської ради (ради глав держав-членів ЄС ) і Єврокомісії ", - заявив виданню представник Єврокомісії (ЄК) Петер Стано. "Цю позицію поділяє також Європейська служба зовнішніх дій", - доповнила його Майя Кочьянчіч, спікер високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.

Поінформоване джерело в європейських структурах запевнило, що уточнена формулювання є остаточною, і в разі проведення чесних виборів перспектива проведення саміту не буде поставлене під питання. Інший представник ЄК припустив, що Ян Томбінські процитував застарілу позицію - раніше Брюссель дійсно допускав в'язку між кримінальними справами представників опозиції і можливістю зустрічі на високому рівні.

Уточнена позиція ЄС, що припускає обов'язкову ротацію Кабміну, не узгоджується з українською Конституцією, яка не передбачає зміни уряду після парламентських виборів. Джерело уточнило, що це не є односторонньою вимогою ЄС - хід подій, підсумком яких стане саміт, нібито узгоджений Євросоюзом на переговорах з високопоставленим представником уряду.

Останній саміт Україна-ЄС відбувся в Києві 19 грудня минулого року. На заході планувалося парафування Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Однак угода була парафована 30 березня - підписана була тільки політична частина договору. Для набуття документом чинності необхідне підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС.

Читайте також: Для проведення саміту Україна-ЄС на сьогодні немає відповідних умов

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ сподівається на підписання Угоди про асоціацію України і ЄС до 2013 року.
За словами директора департаменту інформполітики МЗС Олега Волошина, підписання в такий термін має зробити можливим проведення парламентських виборів в Україні відповідно до високих європейських стандартів. Він зазначив, що саме те, як відбудуться вибори, стане головним критерієм, за яким в Євросоюзі будуть оцінювати умови для підписання Угоди про асоціацію.

Парламентські вибори в Україні відбудуться 28 жовтня 2012 Вперше з 2002 р. вони будуть проведені за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах братимуть тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не передбачена. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла беруть участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.