ua en ru

Порошенко: Україні необхідно розблокувати кредити МВФ

Автор: RBC.UA
Україні необхідно розблокувати кредити Міжнародного валютного фонду (МВФ), щоб залучити більше інвестицій та стимулювати економічне зростання. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко.

Україні необхідно розблокувати кредити Міжнародного валютного фонду (МВФ), щоб залучити більше інвестицій та стимулювати економічне зростання. Про це в інтерв'ю міжнародному інформаційному агентству Bloomberg 5 квітня сказав міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко, передає прес-служба Мінекономрозвитку.

"Я переконаний, що МВФ - єдиний можливий спосіб проводити реформи. Тарифи повинні бути підняті. Давайте поговоримо про прозорі механізми компенсації. Тим більше, що зима закінчилася, давайте зробимо це в літній час", - прокоментував Порошенко.

Порошенко також зазначив, що Україна буде працювати над поліпшенням ділового клімату для досягнення мети в "оптимістичних" 3,9% економічного зростання в цьому році.Крім того, Порошенко додав, що для поліпшення інвестиційного клімату Україна повинна відновити довіру інвесторів.

Нагадаємо, 5 квітня ц.р., директор департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Гаррі Райс заявив, що Міжнародний валютний фонд відмовляється прогнозувати, як розвиватиметься програма кредитування України.

Раніше, перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський заявив, що транш від МВФ Україні затримується через невирішені питання реструктуризації "Нафтогазу" і підняття тарифів. Хорошковський також заявляв, що позиція МВФ щодо підвищення тарифів на газ в Україні залишається жорсткою.

Питання тарифів на газ стало каменем спотикання торік, коли Україна втратила можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол.

Востаннє місія МВФ працювала в Україні восени минулого року, після чого взяла паузу для відпрацювання технічних питань.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ прийняла 22 грудня 2010 р.

Згідно з оцінками Світового банку, нині існує ризик розірвання чинної угоди про кредитну програму stand-by України з МВФ.
2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол обслуговування за першим траншем stand-by. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. становить 3,72 млрд дол. Для погашення цієї заборгованості, а також боргів по облігаціях Україна хоче отримати від МВФ нові кредити на 10 млрд дол. А поки кредитів немає, Мінфін буде позичати гроші шляхом продажу держоблігацій.

Зазначимо також, що Україна хоче реструктуризувати борг перед МВФ. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Україна попросить МВФ рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 г, новим кредитом в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна буде мати право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася в 2008 р.

Однак, за словами віце-прем'єр-міністра України, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, на сьогоднішній день Міжнародний валютний фонд ще не надає механізму щодо реструктуризації боргу.