ru ua

КМДА: 1530-річчя Києва має стати незабутнім святом

Автор: RBC.UA
Київ уже розробляє програму святкування свого 1530-річчя. Згідно з повідомленням прес-служби КМДА, її голова Олександр Попов доручив усім підрозділам, задіяним в підготовці до Дня  Києва, приділити увагу організації різноманітних святкових програм і благоустрою.

Київ уже розробляє програму святкування свого 1530-річчя. Згідно з повідомленням прес-служби КМДА, її голова Олександр Попов доручив усім підрозділам, задіяним в підготовці до Дня Києва, приділити увагу організації різноманітних святкових програм і благоустрою.

"1530-річчя має стати незабутнім святом", - підкреслив Олександр Попов.

За словами заступник голови КМДА Леоніда Новохатька, місто вже має попередню програму заходів. "Програма святкування Дня Києва та Дня столиці складатиметься з кількох розділів. Тільки мистецька частина вже містить 42 події міського рівня та понад 300 районних заходів", - сказав Новохатько.

Так, наприклад, деякі проекти до Дня міста стартували ще в березні. Так, протягом березня-травня у кожному районі відбуватимуться творчі звіти.Переможці візьмуть участь у І Фестивалі мистецтв "Твої таланти, Києве!", який відбудеться 20 квітня в Національному палаці мистецтв "Україна".

Також уперше в столиці відбудеться гала-концерт зірок класичної музики за участі відомих оперних виконавців. Концерт відбудеться на Михайлівській площі. Очікується, що після його завершення на Софійській площі відбудеться проекційне 3D-шоу "Нове обличчя древньої столиці", під час якого з будівлями на площі відбуватимуться неймовірні віртуальні перетворення. Феєрверк із лазерними спецефектами відбудеться на Оболонській набережній.

Також до дня столиці в Києві відбудеться міжнародний мистецький фестиваль "Молодіжні Дельфійські ігри: міжнародна зустріч столиць країн-учасниць СНД та Європи". Участь у ньому братимуть представники з понад 14 країн Європи. Ще один новий проект - Міжнародний фестиваль мистецтв "Андріївський узвіз. Вулиця ігор. Ігри на вулиці" презентуватиме Київ як столицю високої європейської культури, популяризуючи культурно-мистецькі традиції вулиці, творчий потенціал митців. Фестиваль представить різні
види мистецтва: театр, музику, образотворче мистецтво, танець, кіно тощо. Сучасні форми мистецтва представить і фестиваль "I Love Kiev". Також киянам презентують арт-галерею під новим Гаванським мостом на вул. Набережно-Хрещатицькій.

Згідно з повідомленнями ЗМІ минулорічне святкування Дня Києва коштувало столиці в межах 6 млн грн. А цього року витратять близько 10 млн грн.

Офіційно День Києва відзначається щорічно в останню неділю травня. Хоча зазвичай Дню Києва присвячується цілий комплекс заходів, які проводилися протягом декількох днів.