ua en ru

Помічник держсекретаря США: Місцеві вибори в Україні не відповідали демократичним стандартам

Автор: RBC.UA
Місцеві вибори в Україні не відповідали демократичним стандартам. Про це заявив помічник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Філіпп Гордон в інтерв'ю радіо "Свобода".

Місцеві вибори в Україні не відповідали демократичним стандартам. Про це заявив помічник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Філіпп Гордон в інтерв'ю радіо "Свобода".

"Я думаю, що світ, Європейський Союз і США уважно стежили за ходом місцевих виборів в Україні, тому й заявляю, що ми не вважаємо, що вони відповідали демократичним стандартам", - уточнив він.

"Для такої держави, як Україна, яка будує демократію й забезпечує участь в цьому всіх зацікавлених політичних сил, критично важливо мати такий виборчий закон і кодекс, які б відповідали міжнародним стандартам", - зазначив помічник держсекретаря США.

Як повідомлялося раніше на офіційному сайті посольства США в Україні, влада США прийшла до висновку, що місцеві вибори в Україні 31 жовтня 2010 р. не відповідали рівню відкритості і чесності, встановленому останніми президентськими виборами, які відбулися на початку 2010 р.

Вітчизняні та міжнародні місії спостерігачів повідомили про численні процедурні порушення в день виборів. У той час, як спостерігачі визнали поліпшення точності списків виборців відносно президентської гонки, вони вказали і на недоліки, такі як недостатня підготовка членів виборчих комісій, які сприяли процедурним порушенням та організаційним проблемам.

Джерелом проблем в день голосування спостерігачі та міжнародні експерти називають закон України про вибори, прийнятий у липні. Деякі ускладнення, створені новим законом, такі як неможливість участі нових партій, були полегшені або усунені завдяки змінам, прийнятим на вимогу Президента Віктора Януковича у вересні. США готові допомагати Україні з реформою виборчого кодексу, йшлося в повідомленні посольства.

У той же день партії ВО «Батьківщина», НРУ, ПРП, «Народна самооборона», «Українська платформа», «Єдиний центр», «За Україну!», «Громадянська позиція», «Собор» і «Захисники вітчизни» заявили, що місцеві вибори не були демократичними і вільними, вони не відповідають загальноприйнятим європейським стандартам, їх результати свідомо і системно спотворені.

За словами депутата Європарламенту від фракції зелених Ребекки Гармс, найбільша проблема, пов'язана з проведенням виборів, стосується збалансованості виборчого законодавства. "Зокрема, у виборчих комісіях домінували представники Партії регіонів, - сказала Р. Гармс .- Це - погана передумова для проведення виборів» .

Нагадаємо, 31 жовтня ц.р. в Україні пройшли місцеві вибори. За даними GFK, Партія регіонів (ПР) в середньому по Україні набрала 36,2%, "Батьківщина" - 13,1%, Партія "Фронт змін" - 6,8%, КПУ - 5,9%, ВО "Свобода"- 5,1%, "Наша Україна"- 2,3%, "Народна партія"- 1,8%, СПУ -1,7%, ЄЦ -1,6%.
Офіційна інформація щодо явки і результатів виборів буде оприлюднена не пізніше 10 листопада, заявив раніше заступник голови ЦВК Андрій Магера.