Піврічний прибуток швейцарського банку UBS впав в 2 рази

Чистий прибуток швейцарського банку UBS (доступний для розподілу серед акціонерів) знизився в 2,2 рази і склав 1,252 млрд швейцарських франків (1,04 млрд євро) за підсумками I півріччя 2012 р.

Чистий прибуток швейцарського банку UBS (доступний для розподілу серед акціонерів) знизився в 2,2 рази і склав 1,252 млрд швейцарських франків (1,04 млрд євро) за підсумками I півріччя 2012 р., говориться у фінансовому звіті кредитної організації.

При цьому операційний дохід банку скоротився на 16,6% і склав 12,934 млрд швейцарських франків (10,76 млрд євро). Операційний прибуток до сплати податків за звітний період склав 2,256 млрд швейцарських франків (1,87 млрд євро), що на 41,9% нижче аналогічного показника роком раніше.

Тим часом компанія повідомила, що зафіксувала збитки у розмірі 349 млн швейцарських франків (290 млн євро) за американськими цінними паперами у зв'язку з дебютом соцмережі Facebook на фондовому майданчику NASDAQ і що планує зробити відповідні правові дії проти NASDAQ.

Нагадаємо, що чистий прибуток UBS за підсумками I кварталу 2012 р., доступний для розподілу серед акціонерів, скоротився на 54% - до 827 млн ​​швейцарських франків (688 млн євро). Тоді повідомлялося, що проблеми виходять від інвестиційного підрозділу банку, що приносить йому збитки ось вже два квартали поспіль на тлі скорочення інвестактівності у всьому світі.

Чистий прибуток UBS за підсумками 2011 р. склав 4,232 млрд швейцарських франків (3,507 млрд євро), що в 1,8 рази нижче чистого прибутку за 2010 р. Фінансові показники підкосила криза європейських суверенних боргів, жорсткість банківських правил, а також інцидент з несанкціонованою торгівлею , виявлений в III кварталі. Останній обійшовся UBS в 1,75 млрд євро збитків, а також призвів до відставки глави банку Освальда Грюбеля.

Швейцарський банк UBS був заснований більше 100 років тому, проте в своєму нинішньому вигляді був сформований в 1998 р., після злиття Union Bank of Switzerland і Swiss Bank Corporation. В даний час це міжнародна компанія, що надає фінансові послуги приватним, корпоративним та інституціональним клієнтам. Штаб-квартири банку розташовані в Базелі і Цюріху. Число співробітників банку перевищує 60 тис. осіб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся