Польща висунула перші звинувачення у справі про катастрофу президентського літака

Польська прокуратура висунула звинувачення двом офіцерам 36-го авіаційного спецполку у справі про катастрофу президентського Ту-154 під Смоленськом.

Польська прокуратура висунула звинувачення двом офіцерам 36-го авіаційного спецполку у справі про катастрофу президентського Ту-154 під Смоленськом.

Імена прокуратура не називає, проте відомо, що офіцерів звинувачують в неналежному виконанні обов'язків з підготовки польоту президентського лайнера в Смоленськ.

Обвинуваченим загрожує до трьох років в'язниці, передає польський телеканал TVN-24.

Раніше повідомлялося, що після оприлюднення остаточних висновків про авіакатастрофу були відправлені у відставку 13 високопоставлених офіцерів.

Катастрофа з літаком Президента Польщі сталася 10 квітня 2010р. У Смоленській області, під Печерському, при заході на посадку в аеропорт Північний в умовах сильного туману лайнер розбився. На борту перебували 96 осіб, у тому числі 88 членів офіційної польської делегації.

Всі пасажири літака загинули, у тому числі Президент Польщі Л.Качинський з дружиною, високопоставлені державні чиновники, представники силових органів і військового командування, відомі громадські діячі країни.

МАК 12 січня 2011р. оприлюднив остаточну доповідь про розслідування авіакатастрофи Ту-154 під Смоленськом. Технічна комісія МАК однозначно поклала відповідальність за трагедію на пілотів, які вирішили не йти на запасний аеродром всупереч несприятливим метеоумовам, також серед причин падіння літака була названа недостатньо кваліфікована підготовка борту і екіпажу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top