Польща евакуювала своїх дипломатів із Сирії і закрила посольство у Дамаску
Польща закрила посольство в Сирії і евакуювала дипломатів у зв'язку з погіршенням ситуації в Дамаску, передає Associated Press. Польське посольство протягом останніх місяців представляло також інтереси США в Сирії.
Міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський заявив, що прийняв це рішення, турбуючись про безпеку персоналу посольства, який зараз вже покинув країну.
У свою чергу американський посол у Польщі Лі Фанштейна висловив подяку "уряду і народу Польщі за акт дружби і солідарності", що виражався в тому, що "хоробрі польські дипломати" з 6 лютого ц.р. представляли також інтереси Вашингтона.
Нагадаємо, кілька місяців тому ряд країн закрили свої посольства в Сирії в знак протесту проти дій влади з придушення акцій збройної опозиції, а також з міркувань безпеки.
Крім того, недавно майже половина з 300 міжнародних спостерігачів тимчасово покинули країну, де з березня 2011 р. триває протистояння влади і повстанців.
Червоний хрест заявив про евакуацію своїх співробітників із зони конфлікту, тому що більше не може гарантувати їхню безпеку.
Повідомляється, що сьогодні сирійська армія відновила наступ на один з найбільших міст країни - Алеппо. Позиції повстанців обстрілювали з вертольотів. Також в наступ пішла колона танків урядових військ. Вчора жертвами зіткнень стали не менше 114 осіб. Серед них - 61 мирний житель, у тому числі жінки і діти, а також 32 військовослужбовців і 21 повстанець.
Україна також почала евакуацію своїх громадян із Сирії. Вчора в Україну повернулося 62 особи. Постраждалих і загиблих громадян України в Сирії немає і посольство намагається встановити зв'язок з найбільшою кількістю громадян України в Сирії. Зараз їх близько кількох сотень.
Нагадаємо, 24 липня ц.р. представники сирійської опозиції заявили про готовність визнати тимчасовий уряд на чолі з представником чинного режиму - якщо Асад піде у відставку. "Ми згодні з відходом Асада і передачею його повноважень представнику режиму", - заявив представник опозиційного сирійського національної ради Джордж Сабра. В якості бажаного зразка зміни влади глава опозиційного сирійської національної ради позначив сценарій, здійснений в Ємені в 2011 р., коли Президент Алі Абдалла Салех поступився вимогам опозиції і пішов зі свого поста.
Нагадаємо, в п'ятницю Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала продовження на 30 днів терміну перебування в Сирії міжнародної місії спостерігачів, мандат якої спливав у п'ятницю. За день до цього Росія і Китай заблокували проект резолюції Ради Безпеки про нові санкції проти Сирії. Неприйнятий документ, підготовлений Великобританією, Францією, США та ФРН, у тому числі, мав на увазі продовження мандата місії мирних спостерігачів ООН в Сирії на 45 днів.
Тим часом бої у столиці Сирії не вщухають кілька днів поспіль. Бойовики називають наступ на Дамаск операцією "Дамаський вулкан". 18 липня в результаті атаки терориста-смертника на будівлю сирійських спецслужб в Дамаску було вбито міністр оборони Сирії Дауд Раджа і його заступника, зятя Президента Башара Асада (чоловіка сестри Президента - Бушри) Асефа Шауката, помічника віце-президента Сирії генерала Хасана Туркмані, а пізніше від отриманих поранень помер глава сирійської розвідки Хішам Бахтіяр. Повідомлялося, що відповідальність за теракт взяли на себе два сирійські угруповання: "Ліва аль-Іслам" (ісламська бригада) і Вільна сирійська армія (FSA). Терорист-смертник працював охоронцем у представників найближчого оточення Президента.
Зазначимо, що Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що кваліфікує конфлікт в Сирії як громадянську війну. Сирійський Президент Башар Асад також визнав, що в країні триває повномасштабна війна. А 5 липня ц.р. глава наглядової міссііООН в Сирії генерал Роберт Муд заявив, що рівень насильства в країні досяг безпрецедентного рівня і продовжує рости. У той же час, за словами генсека альянсу Андерса Фог Расмуссена, НАТО не збирається втручатися в конфлікт у Сирії.