Поглинання конкурента: як Загорій намагається розширити свою фармацевтичну імперію

Поглинання конкурента: як Загорій намагається розширити свою фармацевтичну імперію
Фото: Гліб Загорій

Власник фармацевтичної фірми "Дарниця", народний депутат від БПП Гліб Загорій, схоже, вже близький до того, щоб розширити свою бізнес-імперію за рахунок завершення процесу поглинання Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу (БХФЗ). 

Згідно з даними інформованого джерела, у спробах оживити забарахливший процес ним був отриманий карт-бланш прямо на Банковій. "Завершення поглинання може стати справою часу", - вказало джерело.

За його відомостями, заручитися підтримкою АП Загорію міг допомогти генеральний прокурор і колишній голова фракції БПП Юрій Луценко, в компанії якого не раз бачили на переговорах київського фармацевтичного барона.

Причому Загорій тісно спілкується не тільки з самим Юрій Віталійовичем, але і з його дружиною, заступником голови фракції БПП Іриною Луценко. І навіть допоміг подружжю виплутатися зі скандалу, скупивши нерухомість, яка була раніше записана на літнього бухгалтера сім'ї Луценка.

alt

Фото: "Дарниця"

Як показують останні події, "схвалення у верхах" вже почало приносити плоди. Так, у квітні Загорій отримав позитивне рішення Господарського суду Києва з позовом до керівництва БХФЗ з вимогою допустити аудиторів на підприємство і видати йому як акціонеру пакет документів, які самі борщагівці називають конфіденційною інформацією.

"Мова йде про договори з контрагентами і навіть розробки оригінальних препаратів", - упевнений один з експертів.

Паралельно люди Загорія, за словами обізнаного про ситуацію на БХФЗ аналітика, можуть посилювати тиск на міноритарних акціонерів Борщагівського заводу. "Колишні співробітники володіють невеликими пакетами. Вони почали масово повідомляти, що до них приїжджають додому, в села, просять продати папери, а при відмові відкрито погрожують", - розповів аналітик.

alt

Фото: Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод

Першу спробу скупити акції у пенсіонерів команда Загорія зробила в минулому році. Але тоді голові "Дарниці" вдалося роздобути всього 1% до свого 30%-го пакету акцій. Зазначену частку Загорій викупив у 2015 р. у КМДА менш ніж за 200 млн гривень.

При цьому, на думку експертів, ціна була явно заниженою. "БХФЗ хотів купити Петро Багрій (у ЗМІ його називають одним з сірих кардиналів українського фармацевтичного ринку, - ред.). Йому назвали цифру в 750 млн гривень, тоді як він запропонував 400 млн. А вже буквально через пару днів пакет віддали Загорію вдвічі дешевше", - розповідає один з учасників ринку.

alt

Фото: Петро Багрій

У минулому році "Дарниця" отримала дозвіл Антимонопольного комітету України сконцентрувати більше 50% акцій БХФЗ. "Тоді ж почався тиск на спостережну раду, надходили вимоги переписати статут, провести аудит", - зазначив один з експертів.

Для проведення аудиту "Дарниця" залучила міжнародну компанію KPMG, але вже скоро та відмовилася від участі в даному проекті. На зміну їй прийшли місцеві аудитори - київська фірма "ПСП Аудит", яка вже багато років працює на "Дарницю" в сфері консалтингових та аудиторських послуг.

На цю компанію БХФЗ вже подав до суду за спробу роздобути конфіденційну інформацію. Але особливих зрушень у цій справі поки немає.

Варто відзначити, що, за підсумками минулого року, БХФЗ отримав прибуток близько 119 млн грн, що вдвічі більше, ніж у 2015 р. На 2017 р. заплановано збільшити цю цифру ще на 50% (до 178,8 млн грн). Підприємство реалізувало близько 61 млн упаковок ліків на суму понад 1 млрд грн.

У той же час частка цього підприємства на вітчизняному фармацевтичному ринку більш, ніж скромна: всього 1,78%. Воно лише на 8 місці з часткою в 4,1% навіть у списку вітчизняних фармацевтичних заводів.

"Всі думали, що Загорій хоче роздобути БХФЗ, щоб просто "добити" його (завод перетинається з "Дарницею" за групами препаратів). Але він, навпаки, сповнений ідей щодо збільшення виробництва на Борщагівці, щоб швидше відбити свої вкладення", - розповів один з аналітиків ринку.

За словами джерел, Загорій паралельно придивляється до аптечних мереж, і, нібито, вже навіть веде переговори про купівлю однієї з них (деякі експерти стверджують, що він має частку в мережі "Аптека 03". Все це дозволяє стверджувати, що Загорій міг задумати масштабний розвиток свого фармацевтичного бізнесу. Що, по "щасливої випадковості", збіглося з його "тісними зв'язками" з генпрокурором.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся