Підтверджень застосування хімзброї з боку сирійської опозиції поки немає, - ООН
Організація Об'єднаних Націй не має точної інформації, яка підтверджувала б факт застосування з боку сирійських опозиційних бойовиків хімічної зброї, передає телеканал France 24. "Остаточного і беззастережного свідчення застосування хімічної зброї військами повстанців нами не виявлено", - йдеться в офіційному повідомленні спецкомісії ООН. При цьому одна з учасників комісії Карла дель Понте раніше повідомила про те, що має інформацію, яка свідчить про застосування нервнопаралітіческого газу зарину. Комісія ООН дистанціювалася від даної позиції.
Нагадаємо, що сирійська влада підозрює опозиційних бойовиків у крадіжці хімічної зброї зі складів на раніше перебували під їх контролем територіях. Урядові війська поступово витісняють опозиційних бойовиків, тому застосування хімічної зброї може носити провокаційний характер для обгрунтування міжнародного втручання в конфлікт і надання прямої військової допомоги бойовикам.
Офіційний Дамаск і опозиціонери звинувачують один одного в трьох випадках застосування хімічної зброї - поруч з Алеппо і сирійської столицею в березні ц.р. і в м.Хомс в грудні 2012 р.
Читайте також: Сирійська опозиція використовувала хімзброю, - ООН (відео)
Раніше представники США заявляли, що "з різним ступенем впевненості можна говорити про застосування урядом Сирії зарину". Президент США Барак Обама пообіцяв провести ретельне розслідування обставин застосування в Сирії хімічної зброї. "Поки ми точно не знаємо, хто і як застосував хімічну зброю", - заявив тоді Обама. При цьому він натякнув, що є "деякі докази", що хімзброю було використано урядом чинного Президента Башара Асада. У той же час Обама уточнив, що це лише попередні дані.
Читайте також: Хімзброя у Сирії може змінити "правила гри", але військовий сценарій виключений, - Обама
Збройне протистояння влади і опозиції триває в Сирії з березня 2011 р. Опозиція вимагає відставки Президента Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані зарубіжними радикальними угрупованнями ісламістів. Жертвами збройного конфлікту стали близько 100 тис. осіб. В ООН попередили про небезпеку актів геноциду в Сирії.