Підписано закон про запровадження в Україні нічної "​​комендантської години" для дітей до 16 років (відео)

Середа 05 червня 2013 16:10
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав закон №243-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або в закладах громадського харчування в нічний час".

Президент України Віктор Янукович підписав закон №243-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або в закладах громадського харчування в нічний час". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Читайте також: В Україні близько 20% ув'язнених підлітків є рецидивістами, - ДПтС

Відповідно до закону, дітям до 16 років забороняється із 22:00 до 06:00 перебувати в зазначених закладах, якщо їх не супроводжує хоча б один із батьків або інший законний представник дитини.

Під заборону в законі не потрапляють заклади культури, зокрема, театри, кінотеатри, філармонії, будинки культури тощо.

Також документ зобов'язує власників і посадових осіб розважальних закладів і закладів громадського харчування вживати заходів щодо недопущення до таких закладів із 22:00 до 06:00 дітей до 16 років, яких не супроводжують батьки чи інші законні представники, надаючи їм право вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

За невиконання вимог щодо перебування дитини в розважальних закладах і закладах громадського харчування законом запроваджується адміністративна відповідальність. 

За порушення закону власниками закладів передбачається штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів (від 340 до 850 грн). У разі повторного порушення протягом року штраф збільшиться від 850 до 1,7 тис. грн.

Читайте також: В українських СІЗО утримуються 362 дитини

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла відповідний закон 16 травня. Дану ініціативу підтримали 350 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Закон про новий порядок перебування дітей у розважальних закладах у нічний час набирає чинності наступного після опублікування дня.

Згідно з прикінцевими положеннями документа, Кабінету міністрів України слід у 3-місячний термін із дня набрання законом чинності, по-перше, привести свої нормативно-правові акти у відповідність з ним і, по-друге, забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим законом.

Зазначимо, що раніше рішення про обмеження пересування для дітей до 16 років діяло лише в деяких містах і населених пунктах України, де воно було прийнято сесіями місцевих рад, зокрема в Сімферополі, Житомирі та Ялті.

Читайте також: 40% українських підлітків віком 14-18 років регулярно вживають алкогольні напої

Нагадаємо, в Україні діє заборона на продаж алкоголю й тютюнових виробів підліткам. У 2012 р. за продаж спиртного та цигарок неповнолітнім українських підприємців було оштрафовано на 8,5 млн грн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся