Підозрювані в терактах в США 11 вересня на суді не промовили жодного слова

П'ятеро головних підозрюваних у плануванні терористичних нападів у США 11 вересня 2001 р. бойкотували засідання військового суду на американській військово-морській базі Гуантанамо на Кубі.  Халід Шейх Мохаммад і ще четверо підсудних скористалися своїм правом відкласти свої заяви щодо того, чи визнають вони себе винними. У перебігу більш як дев'ятигодинного засідання вони відмовлялися відповідати на запитання суду, демонстративно знявши навушники з перекладом процесу арабською мовою.

П'ятеро головних підозрюваних у плануванні терористичних нападів у США 11 вересня 2001 р. бойкотували засідання військового суду на американській військово-морській базі Гуантанамо на Кубі.  Халід Шейх Мохаммад і ще четверо підсудних скористалися своїм правом відкласти свої заяви щодо того, чи визнають вони себе винними. У перебігу більш як дев'ятигодинного засідання вони відмовлялися відповідати на запитання суду, демонстративно знявши навушники з перекладом процесу арабською мовою, передає радіо "Свобода".

Нагадаємо, 1 червня 2011 р. звинувачення підозрюваним в організації терактів 11 вересня 2001 р.було передано на затвердження голові військової комісії віце-адміралу Брюсу Макдональду.

Вперше звинувачення було пред'явлено підозрюваним у 2008 р. Проте юридичні процедури були припинені, тому що після обрання президентом Барака Обами в 2009 р. він прийняв рішення про перенесення процесу з трибуналу в цивільний суд Манхеттена.

Однак під впливом внутрішньополітичних обставин президентові США довелося відмовитися від планів передачі справи з терактів 11 вересня цивільним судовим слідчим. Тому виникла необхідність повторного пред'явлення звинувачення.

Нагадаємо, що п'ятеро підозрюваних у причетності до терактів були арештовані в 2002 і 2003 р., провели кілька років у в'язницях ЦРУ, а в 2006 р. доставлені до табору на американській базі "Гуантанамо" на Кубі. Після пред'явлення обвинувачення в 2008 р. вони визнали себе винними. Якщо підсудні будуть визнані винними, їм загрожує смертна кара.

Нещодавно в США були оприлюднені 17 листів з 6 тис. одиниць внутрішньої документації міжнародної терористичної організації "Аль-Кайєда", виявленої в пакистанському будинку засновника угруповання Усами бен Ладена після його ліквідації рік тому.

Засновник "Аль-Кайєди" в своїх листах висловлює занепокоєння щодо того, що войовничий іслам може стати долею маргінальних угруповань, чиї методи не розділяються більшістю правовірних мусульман. "Терорист номер один" був обтяжений "некомпетентністю" джихадистські груп, марно закликаючи їх не влаштовувати теракти в мусульманських країнах, а зосередитися на "бажаної мети" - Сполучених Штатах.
Розміщені в Інтернеті документи датуються в проміжку з вересня 2006 р. по квітень 2011 р. і являють собою внутрішню переписку "Аль-Кайєди". Це електронні листи і чернетки листів, які в загальній складності 175 сторінок в оригіналі (на арабською мовою) та 197 сторінок в перекладі на англійську.

Нагадаємо, під час атаки "Аль-Кайєди" 11 вересня 2001 р. кілька викрадених літаків врізалися у вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і в будівлю Міністерства оборони США у Вашингтоні. В результаті терактів загинули близько 3 тис. чоловік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся