ua en ru

Під забудову відведена велика частина заповідних земель Києва

Автор: RBC.UA
Під забудову житлових приміщень і комерційної нерухомості відведена велика частина ділянок, які відповідно до Генплану Києва віднесені до заповідних і зелених земельних ділянок столиці, відзначає співавтор чинного Генплану Києва Сергій Дюжев.

Під забудову житлових приміщень і комерційної нерухомості відведена велика частина ділянок, які відповідно до Генплану Києва віднесені до заповідних і зелених земельних ділянок столиці, відзначає співавтор чинного Генплану Києва Сергій Дюжев.
На його думку, у Генеральному плані міста закладено понад 1 тис. га територій під паркові і заповідні зелені зони, але київська влада грубо порушує чинне законодавство з містобудівній політики. «Таким чином, частина ділянок із зеленої зони передана забудовникам, які протягом 2-3 років реалізують на ній свої проекти», - каже С.Дюжев.
Як вказує член президентської ради Національної спілки архітекторів України Віктор Глєбов, автори чинного Генплану столиці звернулися до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням розробити містобудівну політику в масштабах країни. На його думку, містобудівну політику, в тому числі і Києва, курує 7 міністерств своїми підзаконними актами і уряд країни має втрутитися в ситуацію з незаконними забудовниками в Києві.
У свою чергу, головний архітектор Києва Сергій Целовальник відмовляється коментувати ситуацію із забудовами в Києві, які не збігаються з Генпланом.
Нагадаємо, з 12 липня 2010 р. почала роботу урядова міжвідомча робоча група з аналізу стану дотримання законодавства у сфері земельних відносин. У Києві комісією було встановлено, що аналіз рішень Київради та розпоряджень КМДА засвідчив той факт, що земельні ділянки розподіляються без урахування екологічної доцільності і без соціальних інтересів громади. При цьому процеси розподілу проходять непрозоро, закрито від громадськості міста і держави в особі органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів, що створює умови для зловживань та корупційних проявів.
У результаті вилучені з територій зелених зон значні площі у парках "Кинь грусть", Маріїнського парку, парку "Нивки", парку "Перемога".
Також в липні ц.р. Держкомзем та Київська міська державна адміністрація (КМДА) домовилися про взаємодію з відновлення контролю держави за землекористуванням в Києві.
27 липня ц.р. Кабмін доручив Мінекономіки, Мінфіну і Держкомзему до 1 жовтня ц.р. розробити проект закону "Про управління землями державної власності", де про землі заповідного фонду повинен бути складений спеціальний розділ.