Майже сімейний бос для Запоріжжя

Вівторок 24 лютого 2015 09:02
Майже сімейний бос для Запоріжжя
Автор: RBC.UA
Новий губернатор Запорізької області Валентин Резніченко - креатура голови Адміністрації Президента Бориса Ложкіна - повинен встановити і утримати баланс між групами впливу Ахметова і Коломойського.

Новий губернатор Запорізької області Валентин Резніченко - креатура голови Адміністрації Президента Бориса Ложкіна - повинен встановити і утримати баланс між групами впливу Ахметова і Коломойського.

Андрій Рибальченко, власкор РБК-Україна в Запоріжжі

Після більш ніж стоденного безвладдя прифронтова Запорізька область нарешті отримала нового губернатора. Несподівано для переважної більшості жителів регіону ним став екс-голова Українського державного центру радіочастот Валентин Резніченко.

Чому прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і Президента Петра Порошенка не задовольнила кандидатура голови обласного УМВС Віктора Ольховського - поки невідомо. Можливо, проти нього спрацювала інформація про якийсь бізнес в анексованому Криму і родичів, які залишилися на півострові.

Зазначимо, що прізвище Резніченко до останнього взагалі не фігурувало в напіввідкритих списках претендентів на губернатора Запорізької області. Але 18 лютого Кабмін без заминок затвердив його, а 21 лютого Президент особисто представив нового губернатора обласного активу.

"Можу сказати, що цю людину я знаю 15 років. Сильний, вольовий, ефективний керівник, який розбирається в проблемах економіки", - сказав Порошенко про Резніченко.

Президент підкреслив, що, призначаючи Резніченко на посаду губернатора Запорізької області, він керувався рівновіддаленістю кандидата від груп впливу Рината Ахметова (Донецьк) та Ігоря Коломойського (Дніпропетровськ).

"Якщо чесно, такий строк підбору губернатора (100 днів, - ред.) якраз був пов'язаний з тим, щоб голова обласної державної адміністрації був рівновіддалений від представників так званих еліт з сусідніх областей, щоб захищав дух Запоріжжя", - пояснив Порошенко.

І традиційно додав, що у нового губернатора карт-бланш як можна швидше підібрати кандидатів на інші вакантні посади заступників голови ОДА та голів майже десяти райдержадміністрацій. Нагадаємо, сьогодні в Запорізькій ОДА вільні крісла заступника губернатора з АПК та керівника апарату.

Звідки такі милості на голову людини, яка жодним чином не була пов'язана ні з політикою, ні з великою економікою, ні тим більше з Запорізьким краєм - можна зрозуміти, якщо подивитися на саме тривале місце роботи Резніченко.

Він родом з Дніпропетровська, але з 1996 року працював у групі компаній ТОВ "Український медіа холдинг" (УМХ), який належав нинішньому главі Адміністрації Президента Борису Ложкіну. Незадовго до зміни влади Ложкін продав УМХ Сергію Курченко - одному з найбільш скандально відомих персонажів епохи Віктора Януковича. До речі, Резніченко залишався в УМХ і після його продажу.

В УМХ Валентин Резніченко очолював підрозділи різних рівнів і напрямів діяльності по пресі, радіо і ТБ, освоював нові радіочастоти і розвивав радіомережі по країні. А з 2003 по 2014 рік новий губернатор Запоріжжя займав пост віце-президента УМХ, після чого ненадовго пішов на керівництво Українським державним центром радіочастот.

Також в Інтернеті спливли непідтверджені поки подробиці споріднення Резніченко та Ложкіна. Зокрема, політичний оглядач, уродженець Запоріжжя Валерій Калниш на свій сторінці в мережі Facebook написав, що новий губернатор і глава АП - кузени.

Цю інформацію поки ніхто не коментує. А сам Резніченко у своїй першій губернаторської промові сказав, що він приїхав як "король без свити".

"У мене немає людей з мого оточення. Думаю, ви і так стурбовані тим, що губернатор призначений з Києва, відповідно 90% ймовірності, що мої заступники будуть запорізькими", - поспішив заспокоїти представників місцевої еліти новоспечений голова ЗОДА.

Поки губернатор придивляється до Запоріжжя, а місцеві намагаються зрозуміти, чого їм чекати від нового начальника, мер Запоріжжя Олександр Сін вже виявив повну готовність до співпраці з колишнім бізнес-партнером голови АП.

"Я думаю, що тепер нам буде легше вирішувати проблемні питання, що вимагають втручання керівництва країни та області. Як і раніше, міська влада буде надійним партнером обласної влади", - сказано в заяві Сіна, який нібито перебуває у відпустці в зоні АТО, поширеному прес-службою мера.

А губернатор на одній з перших нарад заявив про неприпустимість популізму серед чиновників і порівняв нинішню ситуацію з "лихими дев'яностими".

"Потрібно знайти в собі мужність перетерпіти, інакше ми з вами не вистоїмо. Особисто ми, так і вся країна. Якщо потрібно, наприклад, підвищити тарифи, то ми їх повинні підвищити. Треба пояснювати людям необхідність таких кроків, допомагати їм, але робити це, все ж необхідно. І як би важко не було, ми не повинні сподіватися на когось зверху, а думати, що можна зробити на місцях. У 90-ті вже жили, тому покладаємося тільки на себе", - заявив Резніченко.

Враховуючи, що в Запоріжжі жорстко зійшлися інтереси Ахметова та Коломойського, які при цьому наклалися на складні комунікації між місцевими (близько)кримінальними авторитетами, завдання побудувати збалансовану модель управління виглядає вкрай непростим.

Можна припустити, що рішення цієї задачі буде залежати навіть не від губернатора Валентина Резніченко, а від глави АП Бориса Ложкіна, який поступово забирає під себе кадрову політику по губернаторській вертикалі. Так, наприклад, новий глава Харківської ОДА Ігор Райнін - теж креатура Ложкіна.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся