За підсумками 2009 р. Airbus випередив Boeing за обсягами поставок літаків

Вівторок 12 січня 2010 17:34
За підсумками 2009 р. Airbus випередив Boeing за обсягами поставок літаків
Фото: Самолет (unsplash.com/Matt Artz)
Автор: RBC.UA

Авіабудівний підрозділ Airbus європейського концерну EADS, у 2009 р. поставив замовникам 498 комерційних літаків. Це рекордний показник для компанії, оголосили сьогодні на прес-конференції в іспанській Севільї керівники Airbus.

 

Авіабудівний підрозділ Airbus європейського концерну EADS, у 2009 р. поставив замовникам 498 комерційних літаків. Це рекордний показник для компанії, оголосили сьогодні на прес-конференції в іспанській Севільї керівники Airbus.

Airbus чергового разу перевершив за цим показником свого основного конкурента - американську корпорацію Boeing, яка торік здійснила поставку 481 комерційного літака. За кількістю замовлень на нові літаки в 2009 р. Airbus також випередив Boeing, отримавши 271 замовлення, Boeing може похвалитися лише 142 замовленнями на рік. Boeing оприлюднив свої операційні показники за рік минулого тижня.
 
Між тим, заяви голови Airbus Тома Ендерса про хід програми з розробки та виробництва високотехнологічного військово-транспортного літака A400M не були такими оптимістичними. Даний проект, погоджений у 2003 р. європейськими державами - членами НАТО, опинився під загрозою зриву через розмір витрат, що вийшов далеко за рамки початкового плану.

Проект A400M щомісяця потребує близько 100 млн євро і, за словами Т.Ендерса, ставить під загрозу фінансову стійкість і конкурентоспроможність компанії. Минулого місяця A400M здійснив свій перший випробувальний політ, однак Airbus попереджає, що буде змушений згорнути проект, якщо не отримає фінансову допомогу від європейських урядів.


Airbus і Boeing є найбільшими виробниками цивільних літаків у світі та глобальними конкурентами одне одному.

 
Airbus - одна з найбільших авіабудівних компаній, що виготовляє однойменні пасажирські, вантажні, військово-транспортні літаки. Штаб-квартира компанії знаходиться в місті Тулуза, Франція. Єдиним акціонером Airbus є компанія EADS. До жовтня 2006 р. 20% акцій належало британській BAE Systems; цей пакет був викуплений EADS за 2,75 млрд євро.
Чистий прибуток європейського аерокосмічного концерну EADS за 9 місяців 2009 р. скоротилася більш, ніж втричі - до 291 млн євро проти 1,08 млрд євро за аналогічний період роком раніше. При цьому виручка EADS за зазначений період незначно зросла, склавши 29,7 млрд євро (у січні-вересні 2008 р. - 29,4 млрд євро).


Boeing - одна з найбільших у світі аерокосмічних корпорацій, є виробником ракет-носіїв, телекомунікаційних супутників, цивільних і військових літаків. Корпорація обслуговує замовників у 145 країнах. За даними компанії, в даний час в світі експлуатується більше 12 тис. цивільних літаків Boeing, що складає близько 75% всього світового парку.

За 9 місяців 2009 р. чистий прибуток Boeing скоротився майже в 63 рази - до 44 млн дол проти 2,76 млрд дол за аналогічний період роком раніше. При цьому виручка Boeing, навпаки, зросла на 4,3% і склала 50,34 млрд дол (у січні-вересні 2008 р. - 48,24 млрд дол.).

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся