За попередніми даними, ВВП США в III кварталі виріс на 2,5%

Четвер 27 жовтня 2011 16:24
Автор: RBC.UA
За попередніми даними, ВВП США в III кварталі 2011 р. виріс на 2,5% порівняно з попереднім кварталом в перерахунку на річний темп (annual rate), повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США.

За попередніми даними, ВВП США в III кварталі 2011 р. виріс на 2,5% порівняно з попереднім кварталом в перерахунку на річний темп (annual rate), повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Опублікована цифра збіглася з прогнозами аналітиків. Це перша оцінка квартального ВВП з трьох, що публікуються Бюро економічного аналізу при Міністерстві торгівлі США. У попередньому кварталі ВВП США виріс на 1,3%.

Основним драйвером економічного зростання в липні-вересні ц.р. виступило особисте споживання. Споживчі витрати зросли на 2,4% (найвищий показник з початку року), помітно прискорившись порівняно з II кварталом, коли витрати споживачів зросли лише на 0,7%. Споживчі витрати внесли 1,72 процентного пункту в показник росту ВВП за III квартал, що також є найвищим показником з початку року.

Капіталовкладення бізнесу в III кварталі збільшилися на 16,3% - у порівнянні зі зростанням на 10,3% в попередньому кварталі. Зокрема, витрати на обладнання і програмне забезпечення підскочили на 17,4% (у II кварталі показник зріс лише на 6,2%).

Товарно-матеріальні запаси приватних підприємств за минулий квартал зросли на 5,4 млрд дол. (найнижчий приріст після IV кварталу 2009 р.). У попередньому кварталі ділові запаси збільшилися на 39,1 млрд дол. Фактор зміни ділових запасів "забрав" від зростання ВВП 1,08 процентного пункту. Кінцеві продажу в економіці, тобто ВВП без урахування зміни товарно-матеріальних запасів бізнесу, зросли на 3,6%, що вказує на фортеця внутрішнього попиту.

Зазначимо, перша оцінка Бюро економічного аналізу при Міністерстві торгівлі США по зростанню ВВП країни зазвичай є неточною. Так за підсумками перегляду темпів зростання ВВП США за підсумками II кварталу 2011 р. були опубліковані оцінки в бік зниження. За даними Бюро економічного аналізу країни, американська економіка зросла за звітний період (в перерахунку на річні темпи) всього лише на 1%, тоді як попередні дані свідчили про темпи зростання економіки в 1,3%.

Нагадаємо, за уточненими даними, ВВП США в реальному вираженні в I кварталі 2011 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 1,8%. Аналітики чекали, що ВВП в I кварталі 2011 р. зросте на 2,1%. Попередні дані свідчили про темпи зростання економіки в 1,8%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся