ua en ru

За остаточними даними, ВВП США в III кварталі виріс на 3,1%

Автор: RBC.UA
Валовий внутрішній продукт (ВВП) США в III кварталі 2012 р., за остаточними даними, виріс на 3,1% в перерахунку на річні темпи (annual rate) у порівнянні з попереднім кварталом, повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Аналітики чекали, що ВВП США в III кварталі 2012 р. виросте на 2,8%.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) США в III кварталі 2012 р., за остаточними даними, виріс на 3,1% в перерахунку на річні темпи (annual rate) у порівнянні з попереднім кварталом, повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Аналітики чекали, що ВВП США в III кварталі 2012 р. виросте на 2,8%.

Це третя, підсумкова оцінка американського ВВП від Бюро економічного аналізу при міністерстві торгівлі США. Порівняно з другою оцінкою зростання ВВП переглянуте у бік збільшення на 0,4 процентного пункту (14,4 млрд дол. у грошовому вираженні) - з 2,7%.

Читайте також: Квартальний ВВП США виріс на 2,7%

Нагадаємо, в II кварталі ц.р. ВВП США виріс лише на 1,3%.

Перегляд показника економічного зростання в липні-вересні ц.р. пов'язаний з покращеною оцінкою таких компонентів ВВП, як споживчі витрати і баланс зовнішньої торгівлі. Так, особисті витрати американців, за остаточними даними, збільшилися на 1,6%, тоді як раніше повідомлялося про зростання на 1,4%. Імпорт товарів і послуг у США в III кварталі ц.р. знизився на 0,6%, причому цей показник знизився вперше за три роки. Раніше повідомлялося, що імпорт збільшився на 0,1%. Обсяг експорту в США, за остаточними даними, виріс на 1,9%.

Що стосується прогнозів на 2013 р., то Федеральна резервна система (ФРС) прогнозує зростання ВВП США на рівні 2,3-3% при збереженні безробіття на рівні не нижче 7,4%. При цьому Центральний банк Сполучених Штатів припускає, що вже в 2014 р. зростання ВВП може досягти 3,5%, а в 2015 р. - 3,7%.

Відзначимо, що в даний час в США йдуть важкі переговори з приводу проблеми "фіскального обриву". Якщо угода не буде досягнута, з нового року автоматично і одночасно набудуть чинності підвищення податків і скорочення низки держвидатків. Міжнародні організації прогнозують, що в цьому випадку американська економіка може поринути в повторну рецесію.

Читайте також: Обама вимагає підвищити податки для багатих, щоб уникнути "фіскального обриву"

Так, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings напередодні пригрозило знизити кредитний рейтинг США, якщо державі не вдасться уникнути "фіскального обриву" в новому році.

"Наступ "фіскального обриву" зіштовхне США в необов'язкову рецесію, яка розмиє потенціал середньострокового зростання і фінансової стабільності. Такий сценарій підвищує ймовірність того, що США втратять рейтингу AAA", - говориться в глобальному звіті Fitch по суверенних рейтингах.

Нагадаємо, в разі якщо Обама і республіканці з палати представників конгресу не досягнуь угоди про нові підходи до зниження дефіциту бюджету, то з 1 січня 2013 р. автоматично набуде чинності положення про секвестрування витрат і будуть скасовані стимулюючі податкові пільги, встановлені в період президентства Джорджа Буша молодшого. Така ситуація призведе до так званого "фіскального обриву", що, за оцінками деяких експертів, обернеться для США економічним спадом, що становить від 2%.