ua en ru

Іващенко отримав політичний притулок у Данії

Автор: RBC.UA
Колишній виконуючий обов'язки міністра оборони в уряді Юлії Тимошенко Валерій Іващенко отримав політичний притулок у Данії. МЗС Данії підтвердив цю інформацію виданню "Тиждень". Проте, як пише ВВС-Україна, поки цю інформацію не підтверджують інші джерела.

Колишній виконуючий обов'язки міністра оборони в уряді Юлії Тимошенко Валерій Іващенко отримав політичний притулок у Данії. МЗС Данії підтвердив цю інформацію виданню "Тиждень". Проте, як пише ВВС-Україна, поки цю інформацію не підтверджують інші джерела.

За повідомленням видання, політичний притулок Іващенку надано в рамках Конвенції ООН про статус біженців.

Валерій Іващенко в інтерв'ю виданню припустив, що в рішенні про надання йому притулку значну роль відіграли заяви лідерів західних країн, ЄС і резолюції ПАРЄ. Своє рішення просити політичного притулку Іващенко пояснив так: "Вони знову почали переслідування, знову хотіли посадити мене".

За словами колишнього чиновника, він хотів би повернутися в Україну, але поки не може. "Україною керує жменька тих, хто діє так, ніби вони успадкували права на всю країну і її багатства", - сказав Іващенко.

Читайте також: Іващенку замінили покарання на умовний термін і звільнили з-під варти

В українському МЗС РБК-Україна не змогли підтвердити цю інформацію. В.о. директора Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що МЗС днями буде посилати офіційний запит з цього приводу датським колегам.

Заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв упевнений, що опозиція зробила на засіданні ПАРЄ все, щоб Іващенко отримав політичний притулок. "Як член постійної делегації я можу сказати, що ми зробили все під час засідання в січні, щоб у резолюції ПАРЄ були вказані не тільки прізвища Тимошенко, Луценка, але і Іващенка. Саме тому, я думаю, пішла така швидка реакція з боку Європейського співтовариства", - сказав Соболєв.

А ось у Партії регіонів вважають, що Україні необхідно встановити, на яких умовах Іващенко міг отримати притулок у Данії.

"Я не можу підтвердити інформацію про те, що Іващенко отримав політпритулок у Данії, я про це нічого не знаю, але якщо це дійсно відбулося, то, я думаю, необхідно буде встановити, на яких підставах вій був наданий. Тим більше, якщо це рішення було прийнято, коли Іващенко був за межами України. Враховуючи, що він був засуджений умовно, якщо він покинув межі України, то це порушення закону. Тим більше, потрібно пам'ятати, що Іващенко не був політиком, а виконував свої обов'язки, будучи заступником міністра оборони, тобто в. о. міністра і зокрема звинувачувався за відповідні дії при виконанні даних обов'язків", - сказав у коментарі РБК-Україна член ПР Іван Попеску.

Читайте також: Валерій Іващенко оскаржив вирок суду

Нагадаємо, 12 квітня 2012 р. Печерський районний суд Києва засудив Іващенка до п'яти років позбавлення волі за звинуваченням у зловживанні службовим становищем при підписанні плану санації держпідприємства Міноборони "Феодосійський судномеханічний завод". Цей документ передбачав реалізацію державного майна, в тому числі трьох причалів, бомбосховища і будівлі, яка забезпечувала розміщення і зберігання мобілізаційних матеріальних резервів. Нібито розмір збитку склав 70,9 млн грн.

Іващенко заявив, що його справу сфабрикував колишній заступник генпрокурора Віталій Щоткін. Вирок був розкритикований Гельсінкським комітетом, США і Євросоюзом.

У серпні Апеляційний суд Києва змінив Іващенку покарання на умовний термін і звільнив його з під варти в залі суду. Раніше в той же день суддя заявила на засіданні апеляційного суду, що Іващенко припустив, що через недосвідченість міг допустити помилку при підписанні плану санації. Іващенко оскаржив вирок суду, оскільки впевнений у своїй невинності.

Читайте також: Правозахисне становище в Україні в 2012 р. залишалося невтішним, - Human Rights Watch

Після відставки Юрія Єханурова Іващенко в період з 5 червня 2009 р. по 11 березня 2010 р. виконував обов'язки глави військового відомства в уряді Юлії Тимошенко. Розпорядженням від 19 квітня 2010 р. Кабмін звільнив Іващенка з посади першого заступника міністра оборони України за власним бажанням.