ua en ru

За підсумками перевірки, претензій до магазину Sokol.ua немає

Автор: RBC.UA
Адміністрація Інтернет-магазину Sokol.ua не пов'язує перевірку в магазині з подіями навколо Rozetka.ua. Про це йдеться в заяві Sokol.ua, розміщеному на офіційному сайті магазина.

Адміністрація Інтернет-магазину Sokol.ua не пов'язує перевірку в магазині з подіями навколо Rozetka.ua. Про це йдеться в заяві Sokol.ua, розміщеному на офіційному сайті магазина.

Нагадаємо, перевірку в магазині Sokol.ua 19 квітня проводив ВБЕЗ Дніпровського району Києва. Як говориться в повідомленні, причиною блокування роботи сайту стала позапланова перевірка законності діяльності.

"Нам було надано направлення на перевірку та пред'явлено вимогу надати статутні документи, договори оренди, документи на походження товару, сертифікати якості на товар і дозвільні документи.

За 10 років роботи подібні перевірки проходили не раз, тому для нас ця ситуація не є будь-якого роду форс-мажором. Як правило, на виконання подібного запиту необхідно 2 дні, оскільки даний пакет документів об'ємний і на його збір і надання потрібен час. Цього разу документи просили надати в терміновому порядку. До моменту прибуття до магазину наших юристів всі входи і виходи були опечатані. Однак виїмки документів та конфіскації товару, як писали деякі засоби масової інформації, не було", - йдеться в заяві Sokol.ua.

Причиною блокування роботи магазину, його співробітники називають відмову співробітників надати для ознайомлення документи у відсутності юристів компанії. Робота магазину була відновлена ​​після того як 20 квітня запитувані документи були надані на перевірку. За її результатами, як повідомляють в Sokol.ua компанії не пред'явили ніяких штрафів і не наклали ніяких санкцій.

Останнім часом перевірки інтернет-магазинів значно почастішали.

За день до перевірки Sokol.ua Державна податкова служба в Києві провела обшуки в офісах і на складах Rozetka.ua. Справу проти Rozetka.ua було порушено за результатами двох перевірок: одна проводилася в кінці жовтня 2011 р., а друга в кінці березня 2012 р. У ході перевірок було з'ясовано, що посадові особи підприємства шляхом оформлення безтоварності операцій від підприємств з ознаками фіктивності ухилилися від сплати податку на додану вартість на загальну суму понад 7 млн ​​грн.

У вересні 2011 р. співробітники Управління по боротьбі з організованою злочинністю провели обшук в офісах компанії "ПростоПрінт", які займалися продажем сувенірної продукції. За офіційною версією МВС, це було пов'язано з підробкою сувенірної продукції до Євро-2012, хоча власник компанії Денис Олейников пов'язував можливі дії проти нього з печаткою футболок з гаслом "Спасибі жителям Донбасу ...", в повній версії якого містилося грубе образу Президента.

20 вересня 2011 р. Управління по боротьбі з організованою злочинністю України заарештувало сервера, на яких зберігалися макети футболок, з нанесеними на них написами "Дякую жителям Донбасу ...". 21 вересня підприємець Олейников виїхав з України, так як його життю загрожувала небезпека.

Однак справжній скандал вибухнув 31 січня 2012 р., коли перестав працювати найбільший український сервіс зберігання інформації ex.ua. Приводом для порушення справи стало "звернення офіційних представників світових виробників програмного забезпечення - міжнародних корпорацій Adobe Systems Inc., Microsoft Corporation, Graphisoft Inc., Програмні продукти яких протягом тривалого часу незаконно поширювалися через веб-сайт ex.uа .

Доменне ім'я EX.UA було знято з обслуговування, а МВС вилучило близько 200 серверів порталу. Після закриття сайту сталися DDoS-атаки на офіційні сайти органів влади - сайти Президента, МВС, СБУ тощо, що на той момент було, нібито, пов'язане з проблемами, що виникли у ресурсу ex.ua. Згодом домен ex.ua був розблокований.