Плей-офф Ліги Чемпіонів: ПСЖ на виїзді обіграв "Валенсію", а "Ювентус" розгромив "Селтік"

Парижани одержали цінну перемогу на виїзді, але гол, забитий "Валенсією" у кінцівці, подарував іспанцям шанс на порятунок. А тим часом, туринський "Ювентус" майже забезпечив собі вихід в 1/4 фіналу, розгромивши "Селтік" на їх полі.

Селтік - Ювентус 0:3
: Матрі, 4, Маркізіо, 77, Вучиніч, 83
Селтік: Форстер, Лустіг (Метьюз, 59), Вілсон, Эмброуз, Ісагірре, Малгрю, Ваньяма, Форрест, Уілсон (Каяль, 81), Коммонс (Уотт, 74), Хупер
Ювентус: Буффон, Ліхтштайнер, Барцальї, Бонуччі, Касерес, Пелузо (Падоин, 69), Відаль, Пірло, Маркізіо, Матрі (Погба, 81), Вучиніч (Анелька, 86)

"Ювентус" показав зразок гри на контратаках, розгромивши на "Селтік Парк" команду Нілу Леннона в першому поєдинку 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. "Стара синьйора" зробила величезний крок на шляху до першого за сім років чвертьфіналу найпрестижнішого єврокубку.
Вже на третій хвилині рахунок відкрив Алессандро Матрі, який забив свій перший гол у Лізі чемпіонів. Найсильніша команда Італії потім була змушена довго оборонятися, але Джанлуїджі Буффон все-таки зберіг свої ворота на замку. Більш того, туринцям вдалося забити ще два м'ячі. На 77-й хвилині відзначився Клаудіо Маркізіо, а за сім хвилин до кінця основного часу справу до розгрому довів Мірко Вучиніч.

Не пройшло і 60 секунд, а Віктор Ваньяма пострілом з дальньої дистанції перевірив пильність Буффона. "Ювентус" відповів на це голом. Після далекої передачі у виконанні Федеріко Пелузо помилився Ефе Емброуз, який в неділю виграв у складі збірної Нігерії Кубок африканських націй. У результаті м'яч опинився у Матрі, який відправив його в ціль повз вибігшого з воріт Фрейзера Форстера. Келвін Уілсон у відчайдушному підкаті начебто вибив м'яч з "стрічки", але снаряд все-таки перетнув лінію воріт - 1:0.

Ця невдача не збентежила "кельтів". Шотландці щосили намагалися відігратися, прибравши ініціативу до своїх рук. Буффон зробив хороший сейв після удару Кріса Коммонса, який потім бив через себе і трохи не потрапив в створ. "Бьянконері" оборонялися дуже впевнено, при першій же можливості тікаючи в контратаку. Та й комбінаційна гра у "Селтіка", відверто кажучи, не клеїлася.

Гості явно чекали шансу провести убивчий контрвипад, при тому, що у другому таймі вони володіли м'ячем частіше суперника завдяки майстерності Андреа Пірло. "Селтік", як і раніше не міг створити вірних можливостей для взяття воріт. Втім, у Емброуза шанс відновити паритет все ж був: Чарльз Малгрю пройшов по лівому флангу і зробив навіс в штрафну, проте нігерієць головою із забійної позиції направив м'яч прямо в руки Буффону.

"Ювентус" продовжував небезпечно діяти на контратаках. На 67-й хвилині підступний удар Вучінича блокував Уілсон. Команда Антоніо Конте гнула свою лінію, і за 13 хвилин до фінального свистка Маркізіо, отримавши пас від Матрі, обдурив помилковим рухом Скотта Брауна і відправив м'яч у сітку щільно з ближньої штангою.

Коли вже було остаточно ясно, що "Селтік" перерве на восьми матчах свою безпрограшну домашню серію проти італійських клубів, гості відзначилися ще раз. Маркізіо залишив не у справ Емброуза і переправив м'яч Вучиничу, який низом пробив Форстера. Перед повторним поєдинком, який відбудеться 6 березня, "Юве" виглядає беззастережним фаворитом на вихід у наступний етап.

Валенсія - ПСЖ1:2
: Рамі, 90 - Лавессі, 10, Пасторе 43
Валенсія: Гуаїта, Жоау Перейра, Рамі, Рікарду Кошта, Гуардадо, Коста, Банега (Каналес, 46), Пареха, Фегули (Вієра, 84), Жонас (Вальдес, 46), Сольдадо
ПСЖ: Сірігу, Сахо, Алекс, Жалле, Максвелл, Матюиди, Верратти, Пасторе (Арман, 88), Лукас Моура (Шантом, 54), Лавессі (Менез, 76), Ібрагімовіч
Видалення: Ібрагімовіч, 90

Голи Езекіля Лавецці і Хав'єра Пасторе, забиті до перерви, принесли "Парі Сен-Жермен" важливу перемогу на виїзді в першому матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Втім, на 90-й хвилині "Валенсія" один м'яч відіграла, зберігши шанси на продовження боротьби. Крім того, в компенсований час у парижан був видалений Златан Ібрагімович, в силу чого швед не зіграє в матчі-відповіді.

"Валенсія" при новому тренерові Ернесто Вальверде стала показувати хороші результати на внутрішній арені, а ось перший матч наставника в Лізі чемпіонів вдалим назвати важко. Хоча все могло бути й гірше.

У іспанців через перебір карток був відсутній захисник Антоніо Барраган, а інший гравець оборони, Алі Сіссохо, пропустив зустріч з-через розтягнення зв'язок правого гомілкостопа. Тим часом у "ПСЖ" з-через пошкодження стегна не були включені в заявку Тьяго Сілва і Тьяго Мотта. Першого з них у центрі оборони замінив Мамаду Сахо, у якого буквально днем раніше народилася дочка Аїда.

Навряд чи з цієї причини, але гості почали активніше. На дев'ятій хвилині Лукас завдав відмінного удару здалеку, перевіривши на міцність каркас воріт, а всього через хвилину рахунок був відкритий. Лавецці зіграв в "стінку" з Пасторе, який розкішним пасом вивів аргентинця на ударну позицію. Той на дриблінгу пішов від захисника і що є сили пробив "між вух" Вісенте Гуайте. "ПСЖ" забив такий важливий гол на виїзді, після чого віддав ініціативу підопічним Вальверде.

"Валенсія" заволоділа м'ячем, але до небезпечних моментів справа доходила рідко. Парижани ж зробили ставку на контратаки і не прогадали. Чергова комбінація з участю Пасторе і Лавецці завершилася ударом останнього. Правда, на відміну від епізоду з голом, аргентинець пробив низом, і тому Гуайта забрав м'яч. Зате Пасторе на 43-й хвилині свою нагоду відзначитися не упустив, втіливши в гол простріл Лукаса праворуч.

Вальверде такий хід матчу ніяк не влаштовував, і в перерві іспанський фахівець зробив відразу дві заміни. Замість Евера Банегі і Жонаса на поле вийшли Серхіо Каналес і Нельсон Вальдес.

Початок другого тайму залишився за "кажанами", які володіли м'ячем і ініціативою. Кутовий слідував за кутовим, і розіграш одного з корнерів мало не призвів до взяття воріт. Даніель Пареха навісив, Вальдес закрутив м'яч під поперечину, після чого в гру довелося вступати Сальваторе Сірігу.

Команда Карло Анчелотті, переживши 15-хвилинний штурм, почала проводити небезпечні вилазки на чужу половину поля. Гуайта відбив дальній удар Ібрагімовича точно на Лавецці, але аргентинець не влучив по порожнім воротам. У Лавецці незабаром виник ще один момент. На цей раз невгамовний аргентинець намагався витончено перекинути воротаря, проте Гуайта не дав себе перехитрити. Ще дві реальні можливості вразити ціль з близької відстані упустив Ібрагімович.

Валенсійці все ще намагалися врятувати матч. Відмінний момент випав на долю Вальдеса, який бив від кута воротарської, але влучив у сітку із зовнішнього боку. Хороший удар зі штрафного завдав Тіно Коста, однак Сірігу в ефектному стрибку відбив м'яч у бік.

А ось наступний "стандарт" вийшов результативним. Коста навісив на Адиля Рамі, який зблизька розстріляв Сірігу. Але і це не все. У компенсований час Ібрагімович з розмаху наступив на ногу суперника, за що був безпосередньо видалений з поля.

Гості перервали восьмиматчевую переможну серію "Валенсії" в домашніх матчах з французькими командами, але в поєдинку, який пройде 6 березня на "Парк де Пренс", парижанам не допоможе Ібрагімович.