Пірати Сомалі вимагають викуп понад 1 млн дол. за екіпаж захопленого голландського судна
Пірати, які захопили 25 травня ц.р. голландське судно біля берегів Сомалі, на борту якого знаходяться 4 російських і 5 філіппінських моряків, вимагають викуп за їх звільнення у розмірі 1,1 млн дол. Проте власники судна Amiya Scan готові заплатити 700 тис. дол., повідомило джерело, близьке до піратів, передає Reuters. Переговори продовжуються, всі члени екіпажу живі і здорові, додав він. Власники судна поки ніяк не прокоментували дану інформацію. Напередодні Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй (РБ ООН) на відкритому засіданні одноголосно прийняла резолюцію, що дає зацікавленим державам шестимісячний мандат на використання в територіальних водах Сомалі бойових кораблів для боротьби з піратами. Зараз у руках піратів знаходиться декілька іноземних суден. Разом із захопленим нідерландським судном Amiya Scan, на борту якого знаходиться екіпаж з дев'яти людей, зокрема капітан і три офіцери з Росії, а також п'ятеро філіппінських матросів, в руках піратів до цих пір залишається німецьке судно Lehmann Timber з 15 членами екіпажу на борту, серед яких 4 українці. Судно було захоплене 28 травня ц.р. Всього в поточному році в Сомалі піратами було захоплено 26 суден.