Moody's: Пік дефолтів банків в СНД пройдено
Пік дефолтів серед банків країн - учасниць СНД, швидше за все, пройдений, вважають аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's Investor's Service. Хоча світова фінансова криза призвела до значної кількості банківських дефолтів в цих країнах, з'явилися ознаки поліпшення ситуації, йдеться в матеріалах Moody's "Банківські дефолти в СНД під час світової фінансової кризи: статистичний огляд".
У доповіді згадуються 23 випадки дефолтів серед 190 банків, що мають рейтинги Moody's.
Згідно з матеріалами агентства, більше половини дефолтів припало на банки, які на початку кризи мали рейтинги на рівні В. Дана категорія рейтингів відображає слабке управління ліквідністю і погану диверсифікацію кредитного портфеля, що зробило зазначені банки особливо чутливими до наслідків кризи.
Агентство відзначає, що під час кризи в СНД багато держав і іноземні інвестори прийшли на допомогу своїм банкам, що дозволило тим пережити кризу з меншими втратами, а в деяких випадках - навіть уникнути дефолту. Однак таких банків (як правило, мають рейтинг інвестиційної категорії від Moody's у зв'язку з зовнішньої підтримкою), переважна меншість - лише 10% від загальної кількості.
Більше 85% всіх банківських дефолтів в СНД відбулося на піку світової фінансової кризи, в останні кілька місяців 2008 р. і в першій половині 2009 р. Ряд російських банків з великою схильністю ринкових ризиків і поганим управлінням ліквідністю оголосили про дефолт відразу після банкрутства Lehman Brothers у вересні 2008 р.
Більшість банківських дефолтів на Україні відбулося на початку 2009 р., коли банки зіткнулися зі значним відтоком депозитів. З чотирьох випадків банківських дефолтів в Казахстані три припали на березень-квітень минулого року, коли уряд вирішив надати підтримку власникам депозитів, але не облігаціям даних кредитних організацій.
Агентство відзначає, що ризики дефолтів зберігаються, оскільки 90% з рейтингованих Moody's банків у регіоні мають рейтинги спекулятивної категорії. Відтік депозитів був основною причиною банківських дефолтів під час кризи, а в даний час рівень довіри вкладників до банківської системи в СНД все ще дуже низький, наголошується в повідомленні агентства.
Агентство Moody's присвоює рейтинги і публікує незалежні висновки про кредитоспроможність емітентів і кредитну якість цінних паперів, які вони випускають. Moody's присвоює рейтинги борговим зобов'язанням банків, корпорацій, страхових компаній, фондів довірчого управління, регіональних та місцевих адміністрацій, держав, міжнародних утворень. Moody's також присвоює рейтинги структурованого фінансування.