PetroChina в найближчі 10 років інвестує в закордонні активи 60 млрд дол.

Вівторок 30 березня 2010 10:16
Автор: RBC.UA
Найбільша нафтогазова компанія Китаю PetroChina збирається протягом найближчих десяти років інвестувати в покупку закордонних активів 60 млрд дол.

Найбільша нафтогазова компанія Китаю PetroChina збирається протягом найближчих десяти років інвестувати в покупку закордонних активів 60 млрд дол, пише РБК daily. Керівництво PetroChina впевнене, що це допоможе компанії скласти серйозну конкуренцію таким провідним глобальним гравцям, як ExxonMobil і BP.

Минулого тижня PetroChina домовилася з Shell про спільну участь у купівлі австралійської газової компанії Arrow Energy за 3,2 млрд дол. Подібна активність не могла не позначитися на впевненості інвесторів: акції PetroChina за останні 12 місяців зросли на 43%, у той час як цінні папери BP подорожчали на 36%, а ExxonMobil впали на 3,1%.

Інвестиційні плани Petro China - початок нового витка експансії Китаю на міжнародні енергетичні ринки. У 1992-2009 рр. китайські нафтові компанії інвестували у свій розвиток 44,4 млрд дол., причому левова частка - 25,4 млрд дол. - припала на PetroChina; 12,6 млрд дол. витратила Sinopec, ще 3,4 млрд дол. - CNOOC. При цьому в останні роки пріоритет все відчутніше віддається міжнародному напрямку. Влітку 2009 р. Sinopec зробила дві великі інвестиції, купивши Addax Petroleum за 8,9 млрд дол. і Angola Block за 1,3 млрд дол. Взагалі починаючи з грудня минулого року китайські нафтові компанії інвестували за кордон не менше 13 млрд дол. На руку їм зіграли світовий економічний спад і зниження цін на ресурси.

Інші китайські компанії не збираються відставати від PetroChina. Вчора найбільший нафтопереробник в Азії - Sinopec - оголосив про придбання за 2,5 млрд дол. 55% в проекті з видобутку нафти на шельфі біля берегів Анголи - Sonangol. Це придбання необхідно Sinopec для збільшення видобутку нафти. 45% цього родовища вже належить китайській компанії China Sonangol International Holding.

PetroChina Co. - найбільша в Китаї нафтогазова компанія (дочірнє підприємство China National Petroleum Corp). PetroChina влітку 2009 р. заявила про свої плани щодо купівлі активів своєї материнської компанії China National Petroleum Corp. на загальну суму 3,22 млрд дол. з метою збільшення своїх виробничих потужностей. Раніше, навесні 2009 р. PetroChina підписала угоду про викуп 45,51% акцій сінгапурської нафтопереробної компанії Singapore Petroleum Co. у холдингу Keppel Corporation на суму близько 1 млрд дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся