Верховний суд України очолив Петро Пилипчук
Пленум Верховного суду України (ВСУ) призначив Петра Пилипчука головою ВСУ. Таке рішення було ухвалене сьогодні в ході засідання пленуму ВСУ, передає кореспондент РБК-Україна.
За це рішення проголосувало 40 суддів і 6 проти.
Зазначимо, що екс-глава Верховного суду України Василь Онопенко підтримав кандидатуру Петра Пилипчука.
Сам Пилипчук зазначив, що бачить своїми завданнями на даній посаді забезпечення судочинства на належному рівні, а також фінансове забезпечення діяльності судів.
Пилинчук сказав, що головні проблеми сьогодні у Верховному суді України - у правосудді. "Головні проблеми, які є сьогодні у Верховному суді, в правосудді... Проблеми, що стоять перед судовою системою необхідно вирішувати із залученням і Президента України, і Верховної Ради, і Кабінету міністрів", - заявив Пилипчук.
Також за словами Пилипчука насамперед на новій посаді він займеться формуванням судових палат ВСУ. "Перший крок - нам терміново необхідно створити (судові) палати і визначитися з деякими іншими організаційними питаннями. Відразу після нового року, я думаю, що ми підготуємо необхідні напрацювання", - заявив Пилипчук.
Разом з тим, він зазначив, що новий керівний склад ВСУ зробить все можливе для вирішення проблем і в ВСУ, і в судовій системі в цілому.
Ще вчора, ЗМІ з посиланнями на джерела у Вищій раді юстиції повідомляли про можливість призначення Пилипчука на посаду Глави ВСУ.
Зазначалося, що призначення Пилипчука не можна назвати ні програшем, ні перемогою для Адміністрації Президента. «Пилипчук - досвідчений і шанований суддя, його не можна назвати ставлеником якої-небудь з угрупувань нинішньої влади", - зазначали джерела.
Також на засіданні пленуму були обрані: суддя Ярослав Романюк - першим заступником голови ВСУ; суддя Анатолій Редька - заступником голови ВСУ, секретарем судової палати у кримінальних справах; суддя Віктор Кривенко - заступником голови ВСУ, секретарем судової палати в адміністративних справах; суддя Анатолій Ярема - заступником голови ВСУ, секретарем судової палати у цивільних справах; суддя Валентин Барбара, - заступником голови ВСУ, секретарем судової палати у господарських справах.
Петро Пилипчук народився 13 жовтня 1947 р. у с. Тернавці Ізяславського району Хмельницької обл.
У 1973 р. закінчив Харківський юридичний інститут за спеціальністю «Правознавство» і був обраний народним суддею Дзержинського районного народного суду м. Харкова, а в 1976 р. - суддею Харківського обласного суду.
У 1980-1983 рр. обіймав посаду заступника начальника відділу юстиції виконавчого комітету Харківської обласної Ради народних депутатів. З вересня 1983 р. - суддя Верховного Суду України. У травні 1997 р. обраний безстроково. З грудня 2002 р. - заступник Голови Верховного Суду України, а з червня 2004 р. - Перший заступник Голови Верховного Суду України.
3 листопада 2005 р. обраний головою Ради суддів України.
Петро Пилипчук брав участь в розробці закону про «Про судоустрій України», член робочої групи з підготовки проекту Кримінально-процесуального кодексу України. Керівник робочої групи з підготовки проекту Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович 10 листопада підписав закон № 3932-VI, що передбачає зміни до закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Законом відновлено судові палати; введена посада Першого заступника голови ВСУ, а також збільшено кількість заступників голови ВСУ з 1-го до 4-х, які одночасно займають посади секретарів палат; вводено посади заступників секретарів палат.
Раніше Окружний адміністративний суд Києва (ОАС) скасував власну заборону на проведення пленуму Верховного суду (ВС). Таке рішення суддя ОАС Олексій Огурцов прийняв у зв'язку з набуттям чинності змін до законодавства, що усунули перешкоди для участі в роботі пленуму двох суддів ВС, Миколи Пінчука та Ігоря Самсіна, відряджених до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
20 жовтня Верховна Рада внесла зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів", усунувши всі перешкоди для участі двох суддів у пленумі ВС.
Як зазначили в парламентському комітеті з питань правосуддя, рішення ОАС збіглося з тим, що розстановка сил у Верховному суді зараз сприятлива для обрання зручного для влади голови.
9 грудня Печерський районний суд Києва закрив кримінальну справу, порушену стосовно колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука у зв'язку з амністією. Не останню роль у закритті цієї справи зіграла відмова тестя підсудного - екс-голови Верховного суду Василя Онопенка - повторно балотуватися на цю посаду.
18 жовтня ц.р. Вища рада юстиції (ВРЮ) припинила повноваження члена ВРЮ, голови Верховного суду України Василя Онопенка у зв'язку із завершенням терміну його головування у Верховному суді України.
Термін повноважень Онопенко закінчився 29 вересня 2011 р.
26 вересня повідомлялося, що якщо пленум ВСУ на засіданні 30 вересня не обере нового голову ВСУ, повноваження Онопенко виконуватиме заступник голови ВСУ Анатолій Ярема. Окружний адміністративний суд Києва за позовом судді ВСУ Миколи Пінчука заборонив проводити 30 вересня пленум Верховного суду з порядком денним про обрання нового голови суду.
Василь Онопенко став членом ЗСУ в жовтні 2002 р. З травня по жовтень 2006 р. був народним депутатом України V скликання від БЮТ. У вересні 2006 р. очолив ВСУ.