Першотравень у Туреччині: Поліція застосувала водомети і сльозоточивий газ (фото, відео)
У найбільшому місті Туреччини Стамбулі демонстрації, приурочені до Міжнародного дня солідарності трудящих, вилилися в зіткнення з поліцією. Як передає Reuters, правоохоронці застосували водомети і сльозоточивий газ, щоб не дати мітингувальникам прорватися через загороди, встановлені на підходах до центральної площі Таксим. У зіткненнях постраждали не менше шести осіб.
Першотравневі ходи в Туреччині далеко не вперше призводять до зіткнень демонстрантів з правоохоронними органами. Цього року місцева влада заборонила профспілкам проводити мітинги на площі Таксим, пославшись на побоювання за громадську безпеку, але найбільші профспілки все одно закликали людей збиратися на центральній площі 1 травня.
Читайте також: Україна відзначила 1 травня (фото, відео)
Згідно з історичними довідками, 1 травня 1886 року в американському місті Чикаго пройшов масовий страйк робітників, які вимагали встановлення 8-годинного робочого дня замість 15-годинного. Він закінчився зіткненнями з поліцією і кровопролиттям.
Через три роки, в липні 1889-го, в Парижі пройшов конгрес II Інтернаціоналу, де вирішили вважати 1 травня Днем міжнародної солідарності трудящих. Конгрес запропонував щорічно відзначати цей день демонстраціями з соціальними вимогами. З тих пір він почав носити не стільки соціальний, скільки політичний характер: знак протесту робітників проти так званих класових ворогів. У Радянському Союзі традиційно 1 травня на всій території країни організовувалися і проводилися масові демонстрації.
Читайте також: Google святкує День солідарності трудящих
Україна традиційно відзначає 1 травня, День солідарності трудящих, двома способами - це пікніки і акції лівих сил. Політичні сили правого і центристського напряму в акціях 1 травня участі, як правило, не приймають. Виняток становлять нечисленні спроби протесту проти традиції відзначати свято з відчутним радянським іміджем. Крім того, офіційні святкові заходи проводять представники державної влади, оскільки свято державне. Проте ці заходи не мають якогось грандіозного масштабу.
Читайте також: У Греції проходить загальний страйк (відео)
Достатньо масову акцію сьогодні провели комуністи. Самі вони заявляли про 20 тис. учасників, проте, за даними кореспондента РБК-Україна, їх було близько 10-12 тис. Голова КПУ Петро Симоненко поклав квіти до пам'ятника Леніна на Бесарабській площі. Мітингувальники, серед яких була немало молоді, йшли Хрещатиком, викрикуючи гасла: "З комуністами до соціалізму", "Повернемо країну народу", "Земля - власність народу". Були також транспаранти з написами: "Новий трудовий кодекс - ярмо для трудящих", "Російській мові - статус державної", "Євразійський союз - майбутнє України". Всі учасники акції були одягнені у футболки і кепки з партійною символікою КПУ. Акція в цілому не носила агресивного характеру.