Перша перемога "Говерли" і друга "донецька" поразка "Карпат"

Перші матчі 7-го туру української Прем'єр-Ліги несподіванки не принесли. Хоча, варто виділити першу перемогу "Говерли" в нинішньому сезоні - в Ужгороді була обіграна "Таврія". Мінімально програла "Зоря", приїхала до Одеси. "Кривбас" з "Карпатами" програли домашні матчі проти "Іллічівця" і донецького "Металурга", відповідно.

Говерла - Таврія 2:1
: Міщенко, 13, Одонкор, 36 - Калиниченко, 90+5
Говерла: Бабенко, Малишич, Єлісєєв, Бордіян, Макаренко, Балафас, Едігарян, Трухін, Одонкор (Мелікян, 88), Печонкін (Микуляк, 85), Міщенко (Тодоров, 76)
Таврія: Кахриман, Єзерський, Дос Сантос, Путраш, Свенссон, Гомес, Любічич, Назаренко, Калиниченко, Габовда (Гоменюк, 46), Шиндер (Фещук, 25)

Господарі не виглядали аутсайдерами у жоден з моментів зустрічі. У першій половині «Говерла» взагалі майже весь час проводила на чужій половині поля. І 2 з багатьох комбінацій завершились вельми видовищними голами. Як і у попередньому турі, на вістрі у підопічних Олександра Севидова перебували ті ж троє гравців. Кожен з них мав нагоди відзначитись, причому не по одній. Тільки Дмитру Трухіну не пощастило забити, хоча раз він струсонув стійку воріт Даміра Кахрімана, а ще двічі заробляв результативні паси. Спочатку цей футболіст п'ятою продовжив простріл Давіда Одонкора на Олега Міщенка - 1:0. Вдруге Трухін вивів на завершальний удар Одонкора - у німця вийшов влучний удар у ближню «дев'ятку».

Окрім двох пропущених голів, «Таврія» ще передчасно змушена була поміняти через ушкодження Антона Шиндера. Але саме Максим Фещук, який його замінив, двічі був близький у другому таймі, коли гра дещо вирівнялась, скоротити відставання партнерів. Також могли це зробити Максим Калініченко та Сергій Назаренко. Значно додав по ходу дебютного для себе матчу в Україні Карл Свенссон. Зрештою, саме йому вдалося віддати у компенсований час гольовий пас на Калініченка. А ще раніше не менш класним пасом шведа не скористався Фещук. Попри ці моменти і м'яч престижу, «Говерла» і у другому таймі виглядала краще за суперника , і результат є закономірним наслідком того, що відбувалось на полі.

Карпати - Металург Д 0:1
Гол
: Мораес, 59
Карпати: Богатинов, Озаркив, Балажиц (Жовтюк, 72), Пластун, Кополовець (Гірський, 46), Ткачук, Худоб'як, Штилич, Ксьонз (Кенія, 63), Лукас, Касьян
Металург Д: Бандура, Морозюк, Барановський, Воловик, Голайдо, Мкртчян, Лазіч, Соарес (Едігарян, 89), Іванко (Нельсон, 56), Мораес, Траоре
Видалення: Касьян, 12

Для Ніколая Костова це був особливий поєдинок: частину своєї душі він свого часу залишив у «Металурзі», а зараз програв другий поспіль матч донецькій команді. Гості прибули до Львова одразу без 6-ти гравців, які цілком могли поборотись за місце у стартовому складі. У запас Юрій Максимов покликав 4-х футболістів з найближчого резерву. Однак вони так і залишились на лаві. Натомість з перших хвилин донеччани вийшли з 3-ма номінальними форвардами. Розрахунок тренера, що хоча б хтось із них «вистрілить», виправдався, але лише у другому таймі. А чи не найважливіша подія зустрічі відбулась на 12-й хвилині, коли фол у центрі поля з боку Олександра Кас'яна проти Олександра Воловика був оцінений Сергієм Бойком червоною карткою.

Гра «Карпат» вдома у меншості - це вже безумовна ознака, адже третій поспіль матч львів'яни вилучаються на своєму стадіоні. У двох попередніх випадках це не завадило виграти у «Таврії» та запорізького «Металурга», а тепер нестача одного виконавця протягом 80-ти хвилин все ж була використана суперником. Микола Морозюк віддав пас на фланг, звідки Соарес переадресував м'яч у район 11-метрової позначки. От там і проявилось бомбардирське вміння Джуніора Мораєса, який забиває у 3-й грі поспіль. Також Морозюк мав непогані нагоди закріпити успіх зі штрафних ударів, однак все завершилось мінімальним рахунком. До речі, «Карпати» за весь поєдинок так і не пробили в отвір воріт Олександра Бандури.

Кривбас - Іллічивець 1:2
: Бартуловіч, 52 - Кравченко, 48, Таргамадзе, 50
Кривбас: Рева, Лобджанідзе, Шершун, Петров, Баліч, Лисицький, Валєєв (Еслинек, 73), Дедечко, Льопа (Яколиш, 81), Бартулович, Самодін (Антонов, 55)
Іллічівець: Худжамов, Бутко, Іщенко, Чижов, Путівцев, Гречишкин, Кравченко (Яворський, 59), Федотов, Таргамадзе (Кожанов, 86), Ярошенко (Пуканич, 90+2), Окриашвили

Спостерігаючи за першим таймом гри команд, згадались традиції низької результативності у матчах за участю «Кривбаса». Гольових нагод було обмаль. Здалеку Віталій Лисицький потурбував Рустама Худжамова, а Сергій Самодін вихід, організований йому Дмитром Льопою, завершив ударом на кілька сантиметрів над поперечиною. У гостей найнебезпечнішим був Костянтин Кравченко. Він і штрафні пробивав підступно, і з гри завершував атаки. Одного разу навіть забив, однак перед тим Торніке Окріашвілі, перебуваючи в офсайді, тягнувся за м'ячем головою: отже, його положення «поза грою» пасивним не було.

Неначе несподівана літня злива, низка голів була приготована футболістами у дебюті другого тайму. Черговий штрафний Кравченка з 35-ти метрів вивів «Іллічівець» вперед - із стрибком за м'ячем Віталій Рева відверто запізнився. Майже одразу триходівка за участю все того ж Кравченка, Окріашвілі доволі елегантно завершив Давід Таргамадзе. Втім, розслабитись маріупольцям не дав Младен Бартуловіч: хорват за хвилину зльоту відіграв один м'яч, відгукнувшись на передачу невтомного Льопи. Спалах результативності на цьому і завершився, а от взаємні випади були куди цікавішими та гострішими, ніж до перерви. Мінімальна перемога гостей підтвердила тенденцію, що нині «Іллічівцю» краще вдаються саме виїзні ігри. А «Кривбас», здається, вичерпав ліміт надійності у захисті під час перших 6-ти турів.

Чорноморець - Зоря 2:1
: Діденко, 41, Бурдужан, 56 - Худзік, 29
Чорноморець: Безотосний, Кутас, Бергер, Фонтанельо, Сантана, До. Ковальчук, Політило, Де Матос, Балашов (Джедже, 88), Діденко (Бобко, 69), Бурдужан
Зоря: Постранський (Козаченко, 28), Чайковський, Шунич, Коротецький (Білий, 72), Гнатович, Грицай, Каменюка, Галюза, Любеновіч (Липартия, 63), Худзік, Ідахор

Найбільш захоплюючий сценарій ігрового дня, а також найкрасивіші голи були прибережені для одеських прихильників футболу. Хоча перше взяття воріт було також ефектним, однак вдруге у кар'єрі гравець «Чорноморця» Леонардо рукою не засмутив суперника: Віталій Романов оцінив такий прийом жовтою карткою. Потім Віталій Балашов у зіткненні з Віталієм Постранським травмував руку голкіпера «Зорі». Вихід на заміну Дмитра Козаченка став передвісником багатоходової комбінації, п'ятим у якій м'яча торкнувся Павло Худзік, забиваючи у порожні ворота. Майже одразу Козаченко надав можливість Лучіану Бурдужану вирівняти становище, випустивши м'яч йому на ногу, однак румун пробив паралельно лінії воріт. А потім бездоганно метрів з 25-ти Анатолій Діденко влучив у ліву «дев'ятку» - 1:1.

На другий тайм більш зарядженими вийшли господарі. Щоправда, гол забили на контратаці. Бурдужан втік на ворота луганців з центрального кола, звільнився від Олександра Грицая та пробив у нижній кут з лінії штрафного майданчика. Волі, подібної до тої, що принесла гостям 3 очки в Одесі навесні, тепер вони не продемонстрували. Хоча «Зоря» і прагнула забити вдруге, значно ближче до третього голу був «Чорноморець». Але чергова спроба Леонардо забити у цей вечір, як і намагання Івана Бобка та Сергія Політила, були марними. Витім, навіть перемога одеситів дозволила їм лише скоротити до мінімуму відставання від переможених.