Перевибори до парламенту на сьогоднішній день нереальні, - Єфремов
Достроковий розпуск парламенту і переобрання Верховної Ради на сьогоднішній день нереальні. Про це заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сьогодні на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.
"Це нереальна абсолютно річ. На сьогоднішній день таке влаштовувати в державі, коли в економіці дуже важка і в світі така ж ситуація щоб, йти на цей шлях - це треба бути абсолютно безвідповідальним і нерозуміючим нічого політиком. Тож безумовно такого сценарію розвитку подій ми не допустимо найближчим часом і не тому, що ми не хочемо виборів. Це не проблема, але влаштовувати спектаклі заради когось, чийогось бажання - це абсолютно абсурдно", - сказав Єфремов.
Він також повідомив, що сьогодні у складі Партії регіонів троє людей перебувають в лікарні, але завтра, 7 лютого, 202 депутати від партії прибудуть на засідання парламенту.
Також за словами Єфремова для вирішення цивілізованим шляхом питання індивідуального голосування в парламенті необхідні зміни до Конституції. "Фахівці, які займаються даним питанням, говорять: якщо ви хочете вийти на цивілізований шлях вирішення цього питання, вам все одно доведеться вносити зміни до Конституції. Для того, щоб внести зміни до Конституції при узгодженому дії всіх ... на це буде потрібно як мінімум дві сесії. Тобто ця сесія, потім літній період, потім ще одна сесія. Ось це час ... практично буде потрібно, якщо реально займатися цією проблемою, щоб її вирішити. А прийти і сказати, що ми хочемо ось це, а ви це зробіть - цього не буде ", - сказав Єфремов.
На питання, які саме зміни до Конституції необхідно вносити, Єфремов відповів: "Я не знаю, які це ... але, можливо, зміни процедури голосування в рамках кількості конституційної більшості ... У деяких парламентах є таке: одні питання вирішуються конституційною більшістю , одні - більшістю від присутніх у залі з обмеженням верхньої межі голосування. А деякі питання вирішуються взагалі більшістю присутніх у залі ", - сказав Єфремов.
У той же час він підкреслив, що для вирішення конфліктної ситуації в парламенті переговори з опозицією проводитись будуть, але "якщо б були можливі компроміси - ми б їх вже знайшли". "Враховуючи, що одна сторона ставить тільки ультиматум, а ультиматум з нашого боку сприйматися не буде, то поки компромісів немає. На сьогоднішній день у нас немає підстав говорити, що завтра сесія відкриється", - зазначив Єфремов.
Перевибори до ВР: депутати заговорили про дострокові парламентські вибори (фото)
Питання про позачергові вибори до парламену виникло разом зі стартом другої сесії VII скликання. Депутати ніяк не можуть почати працювати. Опозиція відучора блокує трибуну Ради, вимагаючи введення системи персонального голосування. Попередню ніч депутати провели в сесійному залі, також планують ночувати в Раді і сьогодні.
Вчора про можливі перевибори в Раду заявив лідер парламентської фракції "Удар" Віталій Кличко. Умова - якщо в Раді не буде забезпечено персональне голосування депутатів.
Примітно, що ще вчора глава фракції ПР Єфремов, який сьогодні виступив категорично проти розпуску парламенту, не виключав такої можливості. "Нехай блокують. Це - нові вибори. Ми готові до будь-якого розвитку ситуації, у нас ніяких проблем немає", - заявив Єфремов.
Згідно з нормами Конституції, Президент України може достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.
Читайте також: Опозиція продовжить блокувати трибуну і президію Верховної Ради до ранку 7 лютого (відео)
Зазначимо, що завтра о 10:00 має відбутися погоджувальна рада парламенту. Сьогодні лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що на нараді у спікера ВР Володимира Рибака опозиції було запропоновано підписати меморандум, а також створити робочу групу для вирішення ситуації, яка склалася в парламенті. Однак, за словами Яценюка, меморандум не вирішує головних проблем, тому вимоги опозиції залишаються незмінними - опозиція блокуватиме роботу ВР до тих пір, поки не буде забезпечено персональне голосування.
На пропозицію більшості створити систему Рада-4, опозиція піти не готова, тому що на її думку витрачати на це з бюджету близько 15 млн грн недоцільно.
Сьогодні лідери парламентських фракцій продовжують консультації щодо шляхів розблокування роботи ВР.