ua en ru

Переговори щодо ролі хедж-фондів в ЄС зайшли у глухий кут

Автор: RBC.UA
Міністри фінансів країн ЄС на сьогоднішній зустрічі в Брюсселі так і не змогли домовитися про нові правила контролю за діяльністю хедж-фондів. Про це повідомили офіційні представники делегації головуючої в Євросоюзі Іспанії.

Міністри фінансів країн ЄС на сьогоднішній зустрічі в Брюсселі так і не змогли домовитися про нові правила контролю за діяльністю хедж-фондів. Про це повідомили офіційні представники делегації головуючої в Євросоюзі Іспанії.

"Іспанський міністр фінансів Елена Сальгадо повідомила своїм колегам, що в даному питанні досягнутий значний прогрес, проте для досягнення максимальної підтримки необхідно ще багато роботи", - цитує Reuters слова неназваного іспанського чиновника.

Як повідомляється, переговори зайшли у глухий кут через розбіжності між Великобританією, з одного боку, і Францією і Німеччиною - з іншого. Останні хочуть вжити жорсткіші заходи регулювання хеджевих і приватних інвестиційних фондів, тоді як Великобританія схильна відстоювати приватні інтереси лондонського Сіті.

Непрозорий бізнес хедж-фондів часто відносять до "тіньової" індустрії фінансів. Багато експертів покладають на подібні структури частину провини за глобальну фінансову кризу.

Перебудову системи фінансового регулювання в Євросоюзі очолив єврокомісар із внутрішніх ринків, француз Мішель Барньє. Запропоновані ним заходи включають обмеження на винагороди для банкірів, більш суворі вимоги до капіталу і резервів на покриття можливих збитків.

Ініціативи Брюсселя не лише оголили суперечності між позиціями Парижа і Лондона, але і призвели до розбіжностей із Вашингтоном. Так, відомо, що міністр фінансів США Тімоті Гайтнер написав лист М.Барньє, в якому висловив стурбованість намірами ЄС посилити контроль за хедж-фондами. На думку Т.Гайтнера, дані реформи можуть несправедливо торкнутися американських компаній.

Крайнім терміном вироблення єдиного рішення з цього питання залишається червень поточного року.

Нагадаємо, в квітні 2009 р. країни "великої двадцятки" (G20) погодили антикризовий пакет стимулювання світової економіки, а також сформували принципи реформування світової банківської системи. В першу чергу країни G20 оголосили про намір привести до жорсткого регулювання "тіньову" сторону банківської діяльності - зокрема, хедж-фонди.