Передача влади в Китаї: Нові члени ЦК КПК займуть свої посади (відео)
У Пекіні сьогодні відкривається чергова сесія Всекитайських зборів народних представників, де пройде формальна передача влади. Як відомо, новим генсеком на найближчі десять років стане Сі Цзіньпін (на фото). Про це повідомляє телеканал "Росія 24".
Сі Цзіньпін народився в 1953 р. Він вступив у партію ще на початку 1970-х рр. У 1985 р. він обійняв посаду віце-мера міста Сямень провінції Фуцзянь, після обіймав посаду секретаря комітету КПК різних округів провінції, поки не очолив її регіональне відділення. Незабаром він увійшов до складу найвпливовіших партійних функціонерів.
Раніше, виступаючи на відкритті 18-го з'їзду Компартії, попередник Сі Цзіньпіна Ху Цзіньтао пообіцяв китайцям побудувати сучасну демократичну державу до 2049 р. "Ми ясно зможемо до 100-річного ювілею КПК (відзначається в 2021 р.) повністю побудувати середньозаможне суспільство, а до 100-ліття КНР (святкуватиметься в 2049 р.) перетворити Китай на багату, могутню, демократичну, цивілізовану і гармонійну модернізовану соціалістичну державу", - заявив Ху Цзіньтао.
Читайте також: Сі Цзіньпін обраний генсеком Комуністичної партії Китаю
Крісло прем'єр-міністра Вень Цзябао займе Лі Кецян. З рештою посад поки є певна інтрига: хто отримає призначення на основні пости в керівництві країни, точно невідомо. Експерти сушать голову - кому ж дістанеться важливий пост заступника голови КНР. Фаворитом називають колишнього главу Організаційного відділу партії Лі Юаньчао.
Втім, економістів більше всього хвилює інше: хто управлятиме фінансами найнаселенішої країни. Тут, швидше за все, без сюрпризів не обійтися. Нове партійне керівництво вважає за необхідне зберегти посаду директора Народного банку Китаю за 65-річним Чжоу Сяочуанем, який працює на цьому посаді вже 10 років. Спочатку передбачалося, що він піде у відставку у зв'язку з досягненням пенсійного віку, проте джерела стверджують, що Чжоу буде знов затверджений на посаді. Такий розвиток подій стане несподіванкою, адже банкір не увійшов до складу ЦК КПК і формально не може обіймати державні посади.
Читайте також: Янукович привітав Си Цзіньпіна з обранням на посаду генсека ЦК Компартії КНР
Проте пріоритети керівництва країни простежуються достатньо чітко, тому стає ясно, що заради фінансової стабільності в умовах кризи влада вважає необхідним зберегти найавторитетнішого і досвідченішого в країні фінансиста. У зв'язку з цим можна припустити, що свою посаду збереже і інший заслужений працівник в цій області: голова Комітету з контролю ринку цінних паперів Го Шуцин.
На відкритті Всекитайських зборів народних представників були озвучені ключові макроекономічні прогнози. Так, зростання економіки Китаю в 2013 р. очікується на рівні 7,5%, а зростання споживчих цін - близько 3,5%. Про це повідомив прем'єр Державної ради КНР Вень Цзябао, який залишає свою посаду.
Вень Цзябао також повідомив, що в рамках поточної фінансової політики в 2013 р. бюджет Китаю буде закритий з дефіцитом близько 2% від валового внутрішнього продукту (ВВП), або 192,8 млрд дол. Відзначимо, що зростання економіки країни знаходиться на рівні 13-річного мінімуму, але в той же час в 2012 р. при прогнозі в 7,5%, її реальне зростання склало 7,8%.
Читайте также: США поступляться Китаю лідерством найбільшої економіки світу до 2016 р., - ОЕСР
На засіданні китайського парламенту були озвучені дані про витрати на оборону і безпеку. Так, військові витрати в 2013 р. будуть збільшені на 10,7%, або близько 120 млрд дол., а витрати на забезпечення роботи служб безпеки і правопорядку - на 8,7%, або 124 млрд дол. Витрати на внутрішню безпеку вже три роки підряд превалюють над військовими витратами.