Пентагон: США скоротять військові витрати на 350 млрд дол. за 10 років

П'ятниця 28 жовтня 2011 08:47
Автор: RBC.UA
Військові витрати США скоротяться на 350 млрд дол протягом наступних 10 років, передає Associated Press з посиланням на заяву глави Пентагону Леона Панетти.

Військові витрати США скоротяться на 350 млрд дол протягом наступних 10 років, передає Associated Press з посиланням на заяву глави Пентагону Леона Панетти.

За його словами, раніше влада планувала скоротити витрати на 450 млрд дол.. Однак після заяв Пентагону про необхідність знизити цей показник адміністрація США зупинилася на 350 млрд дол.. Остаточно програма скорочення оборонних витрат буде готова до моменту оприлюднення проекту бюджету на 2012р. в лютому. На думку міністра оборони, скорочення витрат на 450 млрд дол не поставило б під загрозу безпеку США, але зробило б проблематичним виконання безлічі військових проектів. Довелося б закрити проекти з розробки нового озброєння, і задіяні в них фахівці втратили б роботу.

За словами Панетти, військові витрати США збільшилися майже удвічі з моменту трагедії 11 вересня 2001р. і становлять зараз 700 млрд дол без урахування кількох трильйонів доларів, витрачених на компанії в Іраку і Афганістані.

5 жовтня Міністр оборони США Леон Панетта заявив, що витрати на оборону будуть значно скорочені і Сполучені Штати не зможуть покривати дефіцит фінансування військових програм НАТО.

8 липня Палата представників США (нижня палата американського Конгресу) проголосувала за військовий бюджет в 649 млрд дол на 2012-2013 фінансовий рік. Раніше глава Білого дому попросив затвердити бюджет Пентагону в розмірі 690 млрд дол.
119 млрд дол. планується витратити на операції в Іраку та Афганістані, а також на збільшення чисельності особового складу збройних сил США на 1,6%. Крім того в новому бюджеті передбачено 5,9 млрд дол на купівлю 32 новітніх винищувачів F-35, виготовлених за технологією "стелс" (вона дозволяє літальному апарату залишатися непоміченим для більшості радарів), і ще 15,1 млрд дол - на придбання 120 кораблів для військово-морських сил США.

У червні повідомлялося, що США витратили на участь у військовій та гуманітарній місіях в Лівії близько 715 млн дол. У Білому домі припускали, що до вересня витрати складуть 1,1 млрд дол..

У травні 2011 р. нижня палата Конгресу США схвалила законопроект про військові витрати, де планувалося виділити Пентагону 690 млрд дол. Раніше, екс-глава Пентагону Роберт Гейтс, заявляв, що Міноборони США планує скоротити військовий бюджет на 78 млрд дол, а також провести часткову реструктуризацію відомства. Як повідомив Гейтс, у відомстві будуть скасовані понад 100 генеральських посад і ще понад 200 цивільних позицій в системі відомства. Передбачалося, що скорочення витрат оборонного відомства відбуватиметься в кілька етапів протягом п'яти років. У 2012 р. він запланований на рівні в 553 млрд дол (фінансування зарубіжних військових операцій формується окремо), що на 3% більше від нинішніх показників. Військовий бюджет США в 2011 р. був затверджений на рівні 725 млрд дол. Військовий бюджет США на 2010 р. був затверджений у розмірі 636 млрд дол. Майже п'ята частина цієї суми була схвалена на війни в Іраку і Афганістані.

Нагадаємо, в серпні ц.р. республіканці і демократи досягли угоди щодо підвищення планки держборгу США і урізання дефіциту бюджету країни. Передбачається, що скорочення дефіциту бюджету здійснюватиметься в два етапи: перший передбачає урізування витрат на 900 млрд дол, а заходи зі скорочення витрат ще на 1,5 трлн дол повинен виробити до кінця грудня 2011р. спеціальний комітет при конгресі США. Якщо спецкомітет в майбутні місяці не зуміє домовитися про те, як скоротити бюджетний дефіцит ще на 1,5 трлн дол до 2021г. (На додаток до економії 917 млрд дол), або ж конгрес США не підтримає рекомендації цього комітету, то буде активований спеціальний механізм автоматичного скорочення витрат на 1,2 трлн дол. Це дозволить досягти мінімальної цілі щодо скорочення бюджетних дефіцитів на 2,1 трлн дол за 10 років.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся