ua en ru

Пентагон погодився продовжити бойові дії в Лівії

Автор: RBC.UA
Керівництво НАТО звернулоя до США з проханням продовжити участь американської сторони в авіанальотах на Лівію. Як повідомили представники Вашингтона, Пентагон відповів згодою. Вони відзначили, що участь в операції продовжено ще на 48 годин.

Керівництво НАТО звернулоя до США з проханням продовжити участь американської сторони в авіанальотах на Лівію. Як повідомили представники Вашингтона, Пентагон відповів згодою. Вони відзначили, що участь в операції продовжено ще на 48 годин, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Як повідомляють джерела, на сайті Пентагону з'явилося повідомлення про те, що НАТО попросило США продовжити авіаудари по Лівії протягом понеділка "через погану погоду" в регіоні.

"Ми зосередимося на допоміжних місіях", - заявив агентству представник Пентагону.

Напередодні з'явилася інформація про те, що США припиняють безпосередню участь у військовій операції в Лівії: завершення місії планувалося покласти на Великобританію, Францію та інших союзників у НАТО.

Військово-повітряні сили США повинні були припинити авіаудари по військових об'єктах лівійського лідера Муаммара Каддафі. Також мова йшла про припинення запусків крилатих ракет "Томагавк" по території Лівії з американських есмінців і підводних човнів, що знаходяться біля узбережжя Лівії в Середземному морі. Участь США в операції повинна була обмежитися веденням радіоелектронної боротьби і розвідкою за допомогою безпілотних літаків.

Раніше міністр оборони США Роберт Гейтс заявляв, що виступає проти затягування військової операції в Лівії і проти відкритого і повномасштабного залучення Вашингтона в тривалу військову операцію. Він зазначив, що США не слід займатися побудовою нової держави в Лівії або намагатися визначати майбутнє цієї країни після повалення її нинішнього лідера Муаммара Каддафі. "Я вважаю, в цьому регіоні, а також серед наших союзників у Європі знайдеться чимало країн, готових взяти участь у такій роботі", - зауважив Р. Гейтс.

За минулі вихідні ситуація на лівійських фронтах практично не змінилася. На сході четвертий день йдуть бої за порт Марса-ель-Брега, а на заході та півдні урядова армія продовжує безуспішні спроби зайняти Місураті і Зінтан.

Варто також відзначити, сили НАТО завдали 218 повітряних ударів по Лівії за чотири останні дні, з часу як альянс узяв під свій контроль військові операції в Лівії. З четверга літаки НАТО здійснили 547 вильотів і завдали 218 ударів по території Лівії.

За даними НАТО, військові літаки альянсу в суботу здійснили 184 вильоту і завдали 70 авіаударів у рамках місії під кодовою назвою "Єдиний Захисник", спрямованої на "забезпечення забороненої для польотів зони та захисту цивільних осіб".

Згідно з доповіддю, 21 військовий корабель під командуванням НАТО веде патрулювання Центрального Середземномор'я з метою спостереження за дотриманням ембарго на постачання зброї до Лівії.

Нагадаємо, в Лівії в лютому 2011 р. почалися антиурядові виступи, які переросли у громадянську війну. Країна розкололася на два табори - прихильників режиму М. Каддафі і повстанців, що утворили тимчасову адміністрацію в м. Бенгазі на сході країни. 19 березня 2011 р. після прийняття резолюції Ради Безпеки ООН коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії - почала завдавати ракетні та авіаудари по території Лівії. Пізніше до коаліції приєдналися інші країни. 27 березня 2011 р. НАТО взяла на себе командування операцією в Лівії.