ru ua

Пентагон має намір дозволити жінкам служити в бойових підрозділах

Автор: RBC.UA
Глава Міністерства оборони США Леон Панетта вирішив зняти заборону на залучення військовослужбовців-жінок до служби в бойових підрозділах, повідомило джерело, знайоме з ситуацією.

Глава Міністерства оборони США Леон Панетта вирішив зняти заборону на залучення військовослужбовців-жінок до служби в бойових підрозділах, передає France 24 з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.

Як очікується, найближчим часом керівник військового відомства офіційно оголосить про те, що допускає службу жінок на передовій.

У лютому 2012 р. Панетта вже розширив можливості жінок для кар'єри в армії, відкривши для них 14 тис. штатних посад, пов'язаних з участю в бойових операціях.

Заклики до глави відомства про зняття заборони на службу жінок в бойових підрозділах мотивовані тим, що, її існування утискає їхні права і обмежує можливість для самореалізації. А, по-друге, - за десятиліття служби в Афганістані та Іраку, де фактично немає лінії фронту, військовослужбовці-жінки нарівні з чоловіками ставали цілями для місцевих бойовиків.

Незважаючи на загальний дозвільний настрій, багато командирів, особливо в піхотних підрозділах і підрозділах спеціального призначення, висловлюють сумніви, що більшості новобранців-жінок вдасться витримати психологічне навантаження і виконати нормативи з фізичної підготовки, які не змінюють в залежності від статі бійця.

Нагадаємо, у військово-повітряних силах і флоті США вже знята більша частина заборон, що стосуються залучення жінок до служби.\

Читайте також: Австралійським жінкам дозволили служити в спецназі

Варто відзначити, що в Австралії відповідне рішення ухвалили ще у вересні 2011 року. "...Ні одна бойова частина, жодна позиція в армії не буде закрита для громадянина (громадянки) Австралії через його/її стать, - сказав тоді міністр оборони Австралії Стівен Сміт. - Тепер набір кадрів на ці ролі буде будуватися виключно на їхніх особистих якостях і заслугах ".

Таким чином австралійки, чия фізична і психологічна підготовка не викликає нарікань, зможуть служити в бойових частинах і навіть в силах спеціального призначення.

Як повідомлялося, такі реформи в австралійській армії були ініційовані на тлі низки секс-скандалів. У найгучнішому з них була залучена молода курсантка військового училища, що займалася сексом прямо на даху військової академії і потрапила при цьому на відеокамеру товаришів по службі, які виклали запис в Інтернеті.

Поряд з Австралією жінок пускають в бойові частини в арміях інших країн, зокрема, Канади, Нової Зеландії та Ізраїлю.