ua en ru

Пентагон: Китай активно займається економічним і технологічним шпигунством

Автор: RBC.UA
Пентагон опублікував доповідь, в якій звинуватив Китай в активізації економічного і технологічного шпигунства і висловив заклопотаність з приводу нарощування військової моці азіатської країни.

Пентагон опублікував доповідь, в якій звинуватив Китай в активізації економічного і технологічного шпигунства і висловив заклопотаність з приводу нарощування військової моці азіатської країни, передає ВВС.

За даними США, Китай торік витратив близько 180 млрд дол. на модернізацію своїх збройних сил, в той час, як Пекін заявляв про значно менші суми.

Як стверджують автори доповіді, Китай останнім часом активніше за інших країн займається економічним шпигунством.

"Спроби Китаю перейняти технологічну та економічну інформацію США представляють зростаючу і постійну загрозу для економічної безпеки країни", - говориться в доповіді.

Крім того, в Пентагоні відзначають, що Китай відкрито визнає необхідність використання цивільних технологій у сфері військової модернізації.

Також в Пентагоні попереджають, що народно-визвольна армія КНР збирається збільшити кількість військових операцій за межами країни вже незабаром. У доповіді Міноборони США говориться про те, що "нові історичні місії" будуть включати в себе надання гуманітарної допомоги, боротьбу з піратством, а також військові операції щодо запобігання тероризму.

У документі також наголошується, що армія КНР готується до можливих зіткнень з Тайванем в районі Тайваньської протоки. Крім того, збройні сили цієї країни зроблять кроки для того, щоб не дозволити США втрутитися в конфлікт з Тайванем.

Зазначимо, раніше керівництво КНР заявило, що країна в 2012 р. збільшить офіційні військові витрати на 11,2% - до 670,2 млрд юанів (110 млрд дол.). У 2011 р. військовий бюджет КНР збільшився на 12,7% - до 601,1 млрд юанів (91,5 млрд дол.).

Згідно з інформацією уряду КНР, в 2011 р. оборонні витрати Китаю склали 1,28% від ВВП країни, тоді як у США і Великобританії частка військових витрат у ВВП перевищила 2%. "Обмежений військовий потенціал Китаю спрямований на захист її суверенітету, національної безпеки і територіальної цілісності і не представляє ніякої загрози іншим країнам", - говорилося в урядовій заяві.

В 2000-2009 рр. військовий бюджет Китаю щороку зростав у середньому на 12%. При цьому основні витрати йшли на військово-технічну модернізацію при скороченні чисельності армії.

На думку експертів IHS, військові витрати Китаю до 2015 р. збільшаться удвічі і складуть 238,2 млрд дол. Таким чином, оборонний бюджет Китаю перевищить загальні витрати на оборону всіх країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Додамо, що згідно з бюджету Міністерства оборони США на 2012 р., на потреби Пентагону буде виділено 662 млрд дол. Оборонний бюджет США на 2013 фінансовий рік (починається 1 жовтня) становитиме 525 млрд дол.

Агентство Reuters раніше відзначав, що Пекін, швидше за все, занижує офіційні дані про військові витрати, оскільки модернізація збройних сил КНР проходить швидше, ніж можна припустити, дивлячись на офіційні цифри. Багато азіатських сусіди Китаю бачать в цьому прискорену мілітаризацію і закликають до більшої прозорості оборонних витрат Піднебесної.

У 2011 р. Китай випробував свій перший авіаносець, перебудований з колишнього радянського крейсера "Варяг", який був куплений в Україні в 1998 р. Раніше повідомлялося, що Китай в даний час будує два авіаносці в рамках програми модернізації власних збройних сил. Зміцнення військово-морського флоту Китаю відбувається на тлі дипломатичних розбіжностей з Японією відносно островів в Східно-Китайському морі і спробами Пекіна перешкодити В'єтнаму і Філіппінам в розвідці нафти і газу на шельфі спірних районах південно-китайського моря.

Китай стане третьою країною в Азії, яка має авіаносці, після Індії і Таїланду. Хоча країні ще потрібно час, щоб зайняти морський простір в Азіатських водах, які в значній мірі були прерогативою ВМФ США після другої Світової Війни. Проте подібні наміри Пекіна турбують політичні кола у Вашингтоні.

У зв'язку з цим, США вирішили збільшити свою військову присутність в Південно-Східній Азії. Китай розкритикував нову оборонну стратегію США. Пекін розглядає такі рішення Вашингтона як спробу стримування.