ru ua

Пенсійний фонд: З 4 червня розпочнеться виплата пенсій у нових розмірах

Автор: RBC.UA
З 4 червня 2010 р. розпочнеться виплата пенсій за червень у нових розмірах за основними відомостями.

З 4 червня 2010 р. розпочнеться виплата пенсій за червень у нових розмірах за основними відомостями. Про це заступник голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко повідомила в інтерв'ю "Урядовому кур'єру".

Вона зазначила, що у травні було проведено перерахунок пенсій, розміри яких визначені з урахуванням нового прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і становлять з 1 січня 2010 р. 695 грн, а з 1 квітня -706 грн.

"Для виплати доплат за травень та за січень-лютий у травні були сформовані додаткові відомості, виплата доплати за якими вже завершується. Доплата пенсій за березень-квітень у червні здійснюватиметься за додатковими відомостями, і її виплата проводитиметься разом з виплатою пенсій за основними відомостями. Тобто, за графіком згідно зі встановленими датами", - сказала В.Никитенко.
Як раніше заявив міністр праці та соціальної політики Василь Надрага, мінімальна пенсія в Україні складе 734 грн до кінця ц.р.

В.Надрага зазначив, що в травні ц.р. з 13,7 млн пенсіонерів 9,7 млн отримали надбавки до пенсій відповідно до закону про підвищення соціальних стандартів. Мінімальна пенсія, за словами міністра, збільшилася в середньому в травні з 630 грн, до 760 грн.

В.Надрага зазначив, що загальні витрати на виплату пенсій у травні поточного року склали 16,8 млрд грн, що на 2 млрд грн більше ніж у квітні ц.р. Тоді ж міністр відзначив, що і в червні пенсіонери отримають збільшені пенсії та доплату за березень-квітень поточного року.

У той же час міністр не уточнив, чи будуть здійснюватися доплати до пенсій за листопад-грудень попереднього року, після того, як закон про соціальні стандарти вступив в дію.

Нагадаємо, раніше, 15 квітня, в листі про наміри уряду України до директора-розпорядника МВФ Домініка Стросс-Кана, Кабмін обіцяв реформувати пенсійну систему. Зокрема, знизити виплати працюючим пенсіонерам до 50% від загального розміру (але не нижче прожиткового мінімуму). Уряд також зобов'язався реформувати механізм пенсійних нарахувань.