Пенітенціарна служба: Тимошенко знову відмовилася від медогляду

Екс-прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко сьогодні знову відмовилася від медогляду. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

Екс-прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко сьогодні знову відмовилася від медогляду. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

За даними відомства, згідно з дозволом Печерського районного суду Києва від 26 серпня, в Київське СІЗО прибули представники медичної комісії Міністерства охорони здоров'я України. Цю комісію очолював перший заступник міністра охорони здоров'я, а в її складі перебували троє докторів медичних наук, професора, а також особистий лікар і медична сестра Тимошенко.

Однак, як і раніше, від запропонованого медичного огляду та проведення лабораторного обстеження (у тому числі забору крові для проведення аналізу) Тимошенко відмовилася, що підтверджується відповідним актом, підписаним членами комісії та довіреним лікарем і медсестрою ув'язненої, говориться в повідомленні пенітенціарної служби.

Комісія встановила, що стан здоров'я Тимошенко з моменту попереднього огляду не змінилося. Фахівці МОЗ України в черговий раз попередили ув'язнену про можливі негативні наслідки її відмови від проведення запропонованого медичного обстеження. Стан здоров'я Тимошенко продовжує перебувати під постійним контролем з боку медперсоналу Київського СІЗО, повідомили у пенітенціарній службі.

Раніше захисник екс-прем'єр-міністра України адвокат Микола Сірий попросив Печерський районний суд м. Києва винести окрему постанову до Генеральної прокуратури України (ГПУ) по незаконним, на його думку, діям співробітника СБУ Ішмінова та старшого слідчого ГПУ Нечвоглода.

На думку захисту, в матеріалах справи є інформація, яка порушує законодавство України щодо громадян країни. А саме, нібито слідчий Нечвоглод дав доручення співробітнику СБУ Ішмінову зібрати дані про колишнього прем'єр-міністра України. Таким чином в матеріалах справи з'явилися документи про стан здоров'я Тимошенко, послугами якого медичного закладу вона користувалася, хто був її лікуючим лікарем. Суд заявив, що всі заяви і клопотання будуть розглянуті після дослідження всіх матеріалів кримінальної справи.

Нагадаємо, напередодні адвокати та соратники Тимошенко повідомили, що в неї симптоми невідомої хвороби, тому необхідно зробити аналіз крові. Під час засідання екс-прем'єру стало погано. Захист попросила суд допустити до неї особистого лікаря. Втім, суддя Родіон Кірєєв відмовив.

Відзначимо, Єврокомісія стурбована станом здоров'я Тимошенко, тому закликає українську владу забезпечити екс-прем'єру своєчасний і незалежний медогляд. Про це заявив представник Єврокомісії Майкл Манн, а раніше з подібним проханням звернулося та МЗС Франції.

Нагадаємо, Печерський районний суд м. Києва залишив без задоволення чергове клопотання захисту екс-прем'єр-міністра України про зміну їй запобіжного заходу з утримання під вартою на будь-яку іншу, не пов'язану з арештом. Суд послався на відсутність обставин для зміни або скасування запобіжного заходу застосовуваного до Тимошенко.

Варто відзначити, вчора суд в дванадцятий раз відмовив захисту єкс-прем'єра в зміні запобіжного заходу.

Генпрокуратура звинувачує Тимошенко у перевищенні посадових повноважень при підписанні в 2009 р. контракту на поставки російського газу і заподіяння збитків країні на суму 1,5 млрд грн.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top