ua en ru

Тимошенко: При наданні газових директив у 2009 р. не було жодних незаконних дій

Автор: RBC.UA
Екс-прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає, що в під час надання "газових директив" у 2009 р. не було жодних незаконних дій. Про це вона повідомила під час надання своїх показів в ході судового засідання у Печерському районному суді Києва, передає кореспондент РБК-Україна.

Екс-прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає, що в під час надання "газових директив" у 2009 р. не було жодних незаконних дій. Про це вона повідомила під час надання своїх показів в ході судового засідання у Печерському районному суді Києва, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я діяла строго у межах моєї компетенції і закону. У моїх діях не було жодних незаконних дій, коли я давала директиви на ведення переговорів", - повідомила Тимошенко.

За її словами, на засіданні 19 січня 2009 р. коли на засіданні уряду обговорювались її директиви, представник Генеральної прокуратури України не мав жодних заперечень щодо законності директив. Також колишній прем'єр-міністр переконана, що свідки по справі повністю підтвердили її невинуватість.

"Свідки говорять ключові речі: по-перше, мої директиви - це доручення, по-друге, Кабінет міністрів України не має імперативних повноважень прийняти директиви для господарчих суб'єктів, по-третє, директиви, які я затверджувала, не мали ніякого спільного змісту з рішенням уряду, а також директиви Кабміну потрібні тільки для укладання міжнародних договорів", - відмітила Тимошенко. Разом із цим вона зазначила, що до "газових контрактів" вона не має жодного відношення, що її директиви надані лише для ведення переговорів.

Раніше Юлія Тимошенко почала давати свідчення в Печерському районному суді Києва у кримінальній справі, порушеній проти неї.

Колишній прем'єр-міністр заявила, що після своїх показань заявить свої свідчення ще і в письмовому вигляді. Раніше, в ході судового засідання, Печерський райсуд залишив без розгляду заяву захисту про відведення головуючого у справі судді Родіона Кірєєва. Суд визнав подібну заяву як спробу затягнути судовий процес.

Очікується, на судовому засіданні суддя Кірєєв розгляне клопотання сторін щодо стадії дослідження матеріалів кримінальної справи. На засіданні присутні захисники колишнього прем'єр-міністра адвокати Юрій Сухов, Микола Сірий та Олександр Плахотнюк, а також дочка Євгенія Карр.

Нагадаємо, що наприкінці вчорашнього засідання було оголошено перерву у зв'язку з тим, що судовий процес підійшов до стадії завершення судового слідства, в кінці якої суд зобов'язаний розглянути всі клопотання сторін щодо стадії судового слідства.

Також вчора суд закінчив зачитувати досудові показання Тимошенко.

Екс-прем'єр просила призначити свій допит після розгляду судом низки клопотань: про допит свідків, допиті експертів, про залучення до матеріалів справи додаткових доказів, проведення експертиз і інших слідчих дій у справі.

Вона також звернулася до суду з вимогою після розгляду клопотань надати їй два дні для підготовки до свого допиту на судовому засіданні.

Раніше суд відмовився повторно викликати експерта Юрія Маслака в якості свідка у справі у зв'язку з його станом здоров'я.
Суд надав сторонам на ознайомлення лист-відповідь з київської лікарні про стан здоров'я експерта Юрія Маслака. Нагадаємо, раніше суд направив запит до медичного закладу, де перебуває експерт Юрій Маслак з проханням дати прогноз про стан його здоров'я. Маслак готував розділ експертизи звинувачення про збитки НАК "Нафтогаз Україна".

Раніше суддя Кірєєв не задовольнив клопотання захисту колишнього прем'єра встановити графік судових засідань.

"Клопотання захисту про визначення графіка судового засідання не грунтується на нормах КПК України, встановлення такого графіка не передбачено, а тому суд на місці ухвалив: у задоволенні заявленого клопотання відмовити", - заявив Кірєєв. Обгрунтовуючи своє клопотання, захист Тимошенко просила суд надати кожен день колишньому прем'єр-міністру 30 хвилин для спілкування з духовним настоятелем.

До того суддя Кірєєв залишив Тимошенко про відвід головуючого у справі судді.

"Враховуючи, що заяву подано після початку стадії судового слідства, враховуючи, що заяви явно спрямовані на затягування процесу і вже неодноразово були вирішені .., суд на місці ухвалив: залишити заяву про відвід без розгляду", - заявив Кірєєв.

Разом з тим, захист колишнього прем'єр-міністра через канцелярію суду подала ряд заяв та клопотань. Зокрема, клопотання про зміну запобіжного заходу підсудної, про виклик свідків, про огляд підсудної особистим лікарем, про встановлення графіка судових засідань та інші. Суд не став розглядати зазначені заяви та клопотання і поставив на обговорення питання про можливість продовження судового засідання без захисників, які не з'явилися на судове засідання, а також без прокурора Олександра Микитенко, який теж не з'явився на засідання.

Юлії Тимошенко інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили в Лук'янівське СІЗО. Цей крок викликав широкий внутрішній і міжнародний резонанс.