Суд вдванадцяте залишив Тимошенко під арештом

Печерський районний суд м. Києва залишив без задоволення клопотання захисту екс-прем'єр-міністра України, голови партії "Батькивщина" Юлії Тимошенко про зміну їй запобіжного заходу з утримання під вартою на будь-який інший, не пов'язаний з арештом. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський районний суд м. Києва залишив без задоволення клопотання захисту екс-прем'єр-міністра України, голови партії "Батькивщина" Юлії Тимошенко про зміну їй запобіжного заходу з утримання під вартою на будь-який інший, не пов'язаний з арештом. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-Україна.

Суд послався на відсутність обставин для зміни або скасування запобіжного заходу Юлії Тимошенко. Варто зазначити, сьогодні вдванадцяте Печерський райсуд відмовив захисту Тимошенко в зміні запобіжного заходу.

Суд оголосив перерву в судовому засіданні до 9:00 29 серпня.

Раніше, подаючи клопотання, захисник екс-прем'єр-міністра України адвокат Юрій Сухов заявив, що на минулих двох засіданнях в суду не було жодних претензій до поведінки підсудним не було. Так само захисник колишнього прем'єр-міністра підкреслив, що на даний момент всі обставини, на які посилався суд в своїй постанові від 5 серпня про зміну запобіжного Юлії Тимошенко заходу, змінилися, і тепер їх немає.

Прокурор Лілія Фролова відзначила, що: "Обставин для зміни підсудного запобіжного заходу на будь-яку не іншу пов'язану з утриманням під вартою відсутні. Тому виражаю загальну думку прокурорів, ми вважаємо, що немає підстав для зміни запобіжного заходу".

Раніше захисник екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко адвокат Микола Сірий попросив Печерський районний суд м. Києва винести окрему постанову в Генеральну прокуратуру України (ГПУ), на його думку, незаконні дії співробітника СБУ Ішмінова і старшого слідчого ГПУ Нечвоглода.

На думку захисту, в матеріалах справи присутня інформація, яка порушує законодавство України щодо громадян країни. А саме, нібито слідчий Нечвоглод дав доручення співробітникові СБУ Ішмінову зібрати дані про колишнього прем'єр-міністра України. Таким чином в матеріалах справи з'явилися документи про стан здоров'я Тимошенко, послугами якої медичної установи вона користувалася, хто був її лікарем.. Суд заявив, що всі заяви і клопотання будуть розглянуті після дослідження всіх матеріалів кримінальної справи. 

Зазначимо, суд продовжує вивчати матеріали кримінальної справи проти Тимошенко. В даний момент суд вивчає 13-й з 16-ти томів-матеріалів справи.

Раніше суддя Родіон Кірєєв видалив із зали судового засідання Печерського суду нардепа від БЮТБ Віктора Терена, оскільки той вважав його поведінку порушенням порядку в залі судового засідання.

Раніше суд залишив без розгляду клопотання захисника екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко адвоката Миколи Сірого про відведення головуючого у справі судді Родіона Киреєва. Суд розцінив чергову заяву про відведення судді як спробу затягнути судовий процес. Разом з цією заявою захист Тимошенко заявив ряд клопотань і заяв через канцелярію судна, які суд розгляне після дослідження матеріалів кримінальної справи. Серед інших клопотань захист просить дозволити фото- і відеозйомку, а також телетрансляцию. Суд продовжив досліджувати восьмий з шістнадцяти томів матеріалів кримінальної справи.

У ході дослідження матеріалів справи, захист Юлії Тимошенко періодично заявляє клопотання з проханням уточнити або зачитати деякі документи. Суд заносить клопотання до протоколу судового засідання і підкреслює, що всі заявлені клопотання і заяви будуть розглянуті після дослідження матеріалів кримінальної справи.Відзначимо, що на засіданні присутні представники дипломатичного корпусу різних країн світу, а також представники преси з європейських країн.

Крім того, адвокати Юлії Тимошенко зареєстрували у канцелярії Печерського районного суду м. Києва заяву про вчинення злочину та про порушення кримінальної справи у зв'язку з підвищенням ціни на газ на 70% урядом Януковича у 2006-2007 роках. Про це повідомив адвокат Олександр Плахотнюк, передає прес-служба партії "Батьківщина".

Плахотнюк зазначив, що канцелярія Печерського суду не хотіла приймати відповідну заяву, однак вже ж таки зареєструвала її. Він підкреслив: "Будемо сподіватися, що суд розгляне цю заяву і ухвалить рішення, передбачене кримінально-процесуальним законодавством". Адвокат також додав, що Печерський суд має розглянути цю заяву протягом трьох днів.

За словами Плахотнюка, зміст заяви про вчинення злочину урядом Януковича базується на тих самих аргументах, які в якості обвинувачень висуває прокуратура проти Тимошенко.

Крім того, захист Тимошенко продемонстрував акти прийому-передачі природного газу для технічних потреб, які свідчать, що ціна на газ у 2008-2009 роках не піднімалась. Адвокат Юрій Сухов додав, що якщо слідчий визнає ці документи доказами, то це підтверджує, що ніякого підвищення ціни на газ не було, жодних збитків державі Юлія Тимошенко не завдавала і тому в її діях відсутній склад злочину.Нагадаємо, що вчора суд не задовольнив клопотання захисту Тимошенко про зміну їй запобіжного заходу зі взяття під варту на будь-яку іншу, не пов'язану з арештом. Суд послався на відсутність підстав для задоволення заявленого клопотання.

Генпрокуратура звинувачує Тимошенко у перевищенні посадових повноважень при підписанні в 2009 р. контракту на поставки російського газу і заподіяння збитків країні на суму 1,5 млрд грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top