Суд знову залишив Тимошенко під арештом

Печерський районний суд м. Києва не задовольнив клопотання захисту екс-прем'єр-міністра, голови партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко про зміну їй запобіжного заходу зі взяття під варту на будь-яку іншу, не пов'язану з арештом. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, повернувшись з дорадчої кімнати, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський районний суд м. Києва не задовольнив клопотання захисту екс-прем'єр-міністра, голови партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко про зміну їй запобіжного заходу зі взяття під варту на будь-яку іншу, не пов'язану з арештом. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, повернувшись з дорадчої кімнати, передає кореспондент РБК-Україна.

Суд послався на відсутність підстав для задоволення заявленого клопотання. Суд оголосив перерву в судовому засіданні до 9:00 26 серпня.

Раніше захисник екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батькивщина" Юлії Тимошенко адвокат Микола Сирий заявив клопотання про зміну запобіжного заходу його підзахисної з утримання під вартою на будь-який іншу, не пов'язаний з арештом.

"Ми просимо змінити запобіжний захід Юлії Тимошенко з утримання під вартою на будь-який іншу, не пов'язаний з утриманням під вартою", - заявив адвокат Сирий. За його словами на даний момент відсутні які-небудь обставини для утримання його підзахисної під вартою - "ні фактичних, ні юридичних".

У свою чергу, Юлія Тимошенко додала до клопотання, що їй вкрай необхідний огляд особистим лікарем. Вона підкреслила, що результати аналізів ніяк не вплинуть на заяви і клопотання захисту в ході судового процесу.

Сьогодні суд продовжив досліджувати матеріали кримінальної справи. Нині суд дослідив приблизно половину з шістнадцяти томів кримінальної справи.

Раніше Тимошенко попросила озвучити сім актів, які у той час досліджував суддя Родіон Кірєєв. Суд озвучив лише суть вказаних документів, а на думку Юлії Тимошенко, ці акти доводять, що жодних збитків державі нанесено не було. Суд не став розглядати клопотання Тимошенко, а відзначив, що всі заяви і клопотання будуть розглянуті в установленому порядку дослідження документів, а саме - після повного дослідження доказів у справі.

На початку судового засідання захисник Тимошенко адвокат Юрій Сухов попросив суд розглянути клопотання захисту про зміну запобіжного заходу для його підзахисної. Сухов заявив, що у захисту склалися технічні проблеми, а саме - їм ще не підвезли матеріали кримінальної справи, і у зв'язку з цим захист попросив розглянути клопотання на початку засідання. Проте Печерський райсуд продовжив дослідження матеріалів справи, пояснивши, що технічні проблеми захисту не можуть стати причиною зміни встановленого порядку дослідження доказів.

Нагадаємо, що у вівторок, 23 серпня, Печерський суд не задовольнив клопотання захисту екс-прем'єр-міністра, голови партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко про зміну їй запобіжного заходу зі взяття під варту на будь-яку іншу, не пов'язану з арештом. Суд послався на відсутність підстав для задоволення заявленого клопотання.

Раніше Печерський районний суд м. Києва вивчив два і приступив до вивчення третього тому кримінальної справи стосовно Тимошенко. Суд вивчив близько 500 з близько 5 тис. сторінок.

У ході дослідження матеріалів справи у захисту Тимошенко періодично виникали заяви і клопотання, але суд не ставить їх на розгляд, оскільки раніше затвердив порядок дослідження матеріалів справи. Згідно цього порядку всі заяви і клопотання будуть розглянуті після дослідження всіх матеріалів справи. Проте один документ на прохання захисту суд все ж озвучив повністю.

Генпрокуратура звинувачує Тимошенко у перевищенні посадових повноважень при підписанні в 2009 р. контракту на поставки російського газу і заподіяння збитків країні на суму 1,5 млрд грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top