ua en ru

Суд завершив стадію судового слідства у справі Тимошенко і оголосив перерву до 12 вересня

Автор: RBC.UA
Печерський районний суд м. Києва завершив стадію судового слідства у справі екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко і перейшов до судових дебатів. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-України.

Печерський районний суд м. Києва завершив стадію судового слідства у справі екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко і перейшов до судових дебатів. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-України.

"Суд завершив стадію судового слідства і перейшов до судових дебатів", - заявив Кірєєв. Раніше, суд розглянув усі заявлені захистом Тимошенко клопотання щодо стадії судового слідства. Для підготовки сторін до судових дебатів суддя Родіон Кірєєв оголосив перерву до 9:30 12 вересня.

Суд частково задовольнив клопотання захисту Тимошенко про дозвіл вести фото-відеофіксацію, а також телетрансляцію судового процесу.

Зокрема, суд допустив фото-і відеозйомку тільки до заключної стадії судового процесу - під час оголошення вироку. Раніше, суд відмовив захисту колишнього прем'єр-міністра України у призначенні повторної експертизи "газових директив" 2009 року.

Сьогодні суд відмовив захисту Тимошенко в задоволенні клопотання про закриття кримінальної справи. Суд послався на те, що на сьогоднішній день відсутні які-небудь обставини для закриття справи. Після перерви Печерський райсуд продовжив розглядати клопотання, заявлені сторонами щодо стадії судового слідства.

Раніше захист Тимошенко наполягав на розгляді клопотання про закриття сфабрикованої проти неї та звільнення з-під варти.

"Для того, щоб закрити справу, треба з'ясувати два коротких факти, тому що це і є склад 365 статті Кримінального кодексу..... Для цього не треба великих томів справи, для цього не треба роздруківки Інтернету", - зазначила лідер партії "Батьківщина".

Юлія Тимошенко нагадала, що "законодавством України не передбачено обов'язкової імперативної функції повноважень Кабінету Міністрів приймати директиви для господарюючого суб'єкту, тим паче для підписання контрактів господарюючими суб'єктами".

Вона підкреслила, що захистом у Господарському Кодексі знайдена пряма заборона органам державної влади втручатися у внутрішні справи господарюючих суб'єктів.

Після повернення з нарадчої кімнати суддя Кірєєв повідомив, що відхилив всі клопотання захисту..

Захисники Юлії Тимошенко вимагали викликати до суду міністра юстиції Лавриновича, його заступника Седова, керівників Харківської та Дніпропетровської експертних установ Оніщенка, Хомутенка і Гошакова, Лисенко відповідно, які робили рецензії на експертизи захисту.

Захист також вимагав пояснень від слідчого Нечвоглода, який поза межами своєї компетенції продовжує збирати якісь нібито докази.
Однак суддя Кірєєв відмовив захисту Юлії Тимошенко у задоволені цих клопотань, як і у наданні двох діб для підготовки в належний спосіб рецензій захисту на експертизи звинувачення.

Крім того, захисники Тимошенко заявляли, що сторона державного обвинувачення намагається долучити до матеріалів справи документи, більшість з яких одержані незаконним шляхом.

Сторона обвинувачення просила суд долучити до матеріалів справи матеріал інформаційного агентства УНІАН, у якому міститься заява Віктора Ющенка про те, що прем'єр-міністр Юлія Тимошенко не використала директиви, видані президентом, в процесі газових переговорів з Росією у січні 2009 року.

Однак захисник Юрій Сухов зазначив, що президент не мав права видавати директиви господарюючому суб'єкту.

Крім того, сторона обвинувачення просила долучити до матеріалів справи, зокрема, рецензію Харківського інституту судових експертиз на експертне дослідження Центру судових експертиз "Альтернатива", підготовлене за ініціативою сторони захисту.

У відповідь на це Юрій Сухов зазначив, що ця установа не мала права готувати такі рецензії, бо це є виходом за межі її повноважень.

Раніше Печерський районний суд м. Києва долучив до матеріалів кримінальної справи проти екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко фінансовий звіт аудиторської компанії Ernst & Young щодо фінансової діяльності компанії НАК "Нафтогаз Україна" за 2009 р. Таке рішення прийняв на місці суддя Родіон Кірєєв.

Тим самим Печерський райсуд Києва частково задовольнив клопотання прокурорів, які підтримують державне обвинувачення.

Разом з тим, суд визнав за необхідне долучити і матеріалами справи копію постанови головного управління військової прокуратури

Російської Федерації про закриття кримінальної справи проти Тимошенко, довідку компанії НАК "Нафтогаз Україна" про видобуток, зберіганні та споживанні природного газу за 2008-2009 р., а також оптичний диск з відеозаписом, де Тимошенко робить заяви, на скільки б Україна вистачило природного газу, не підписуючи контракти в січні 2009 р. В іншій частині клопотання суд відмовив.

Юлії Тимошенко інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили в Лук'янівське СІЗО. Цей крок викликав широкий внутрішній і міжнародний резонанс.