ru ua

Печерський райсуд Києва викличе Бойка в якості свідка у справі Тимошенко

Автор: RBC.UA
Печерський районний суд м. Києва за клопотанням прокуратури викличе в якості свідка у справі Юлії Тимошенко міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Печерський районний суд м. Києва за клопотанням прокуратури викличе в якості свідка у справі Юлії Тимошенко міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Захист Тимошенко подала клопотання про виклик як свідків колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, екс-заступника голови Головного контрольно-ревізійного управління України Наталії Рубан, заступника партії "Батьківщина" Григорія Немирі, екс-міністра праці та соціальної політики Людмили Денисової, колишнього в. о. віце-прем'єр-міністра України Івана Васюника, колишнього міністра вугільної промисловості Віктора Полтавця, колишнього міністра з питань житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка та начальника Гідрометцентру України Миколу Кульбіду.

Крім того, Печерський районний суд Києва ухвалив у примусовому порядку доставити як свідка на судове засідання екс-уповноваженого Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського.

Варто зазначити, що Соколовський через канцелярію суду подав заяву з проханням не викликати його до суду найближчим часом у зв'язку з проходженням амбулаторного лікування, а також з вимогою публічно перед ним вибачитися у зв'язку із заявами, що він не є на засідання.

Таке рішення підтримує прокуратура, захист екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко виступила категорично проти.

Раніше суд закінчив допит екс-першого заступника глави Секретаріату Президента Олександра Шлапака в якості свідка. Шлапак під час свідчень висловив думку, що газові контракти вкрай невигідні і такими залишаються й досі. За його словами, підписані контракти не відповідають меморандуму, підписаного в 2008 р. керівниками урядів Росії і Україні, і угоди, підписаної керівництвом НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром" про трирічний період поступового переходу до ринкових цін на газ для України і транзитну ставку.

Нагадаємо, 10 серпня повідомлялося, що Генеральна прокуратура України встановлює місцезнаходження свідків по справі Юлії Тимошенко. Тоді стало відомо, що екс-перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак знаходиться за межами України.

4 серпня Печерський районний суд м. Києва своєю постановою доручив Генеральній прокуратурі України з'ясувати до 9 серпня адреса свідків, які не з'явилися на судове засідання. Серед них: екс-Президент Віктор Ющенко, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, екс-уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський та Олександр Шлапак.

Раніше сьогодні суд завершив допит заступника начальника інституту держави і права Володимира Нагребельного. Він сказав, що "газові директиви" були видані в рамках компетенції прем'єр-міністра. Нагребельний в своїх свідченнях свідчив про те, що відповідно до Закону "Про Кабінет міністрів", прем'єр-міністр для реалізації повноважень має право давати доручення, обов'язкові до виконання. За його словами, оскільки в юридичній сфері немає визначення директиви, то у цього терміна близько 10 синонімів, серед них і доручення. Відповідно зазначені вимоги були видані в рамках компетенції прем'єр-міністра.

Свідок також підкреслив, що зазначені вимоги були видані для проведення переговорів, а не на підписання контрактів.

Разом з тим, Нагребельний зазначив, що законодавством не передбачено обов'язкове прийняття директив у відносинах суб'єктів господарської діяльності, якими і є "Нафтогаз" і "Газпром".

Печерський райсуд Києва приєднав до матеріалів справи за екс-прем'єру Юлії Тимошенко висновки науково-правової експертизи експертизи про відповідність законодавству "газових контрактів". Відповідне клопотання подали прокурори, що підтримують державне обвинувачення. Сторона захисту підтримала заявлене клопотання. Разом з тим, суд постановив досліджувати висновки експертизи в залі судового засідання.

Зазначимо, раніше через канцелярію суду були заявлені клопотання про скасування, а також про зміну Тимошенко запобіжного заходу. Суд ухвалив розглянути клопотання після допиту свідка.

Сьогодні на засіданні суду присутня дочка Юлії Тимошенко Євгенія Карр. Раніше суд допустив до процесу як захисників чоловіка і дочку Тимошенко, а також адвоката Миколи Сірого.

11 серпня Печерський районний суд м. Києва залишив без задоволення численні заяви про зміну запобіжного заходу для Юлії Тимошенко.

На наступний день апеляційний суд Києва не прийняв до розгляду апеляцію захисту Тимошенко на рішення Печерського суду про зміну їй запобіжного заходу. Захист екс-прем'єр-міністра тоді заявила, що звернеться до Верховного суду України.

Раніше у справі Юлії Тимошенко суд допитав колишнього першого віце-прем'єра Олександра Турчинова, екс-міністра юстиції Миколи Оніщука, прем'єр-міністра України Миколи Азарова та екс-міністра МНС Володимира Шандру, колишнього міністра транспорту Йосипа Вінського, колишнього міністра освіти Івана Вакарчука, екс- прем'єра України Юрія Єханурова та інших екс-чиновників.

5 серпня суд постановив заарештувати Тимошенко, що викликало широкий міжнародний резонанс.

Кримінальну справу щодо газових домовленостей проти Тимошенко було передано до Печерського районного суду Києва 17 червня. 24 червня почалися судові слухання.