Суд залишив Тимошенко під вартою, пославшись на відсутність причини для зміни запобіжного заходу

Печерський районний суд м. Києва оголосив перерву в судовому засіданні у справі екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко до 14:00 23 серпня. Про це повідомляє кореспондент РБК-України.

Печерський районний суд м. Києва оголосив перерву в судовому засіданні у справі екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко до 14:00 23 серпня. Про це повідомляє кореспондент РБК-України.

Суд залишив без задоволення клопотання захисту Тимошенко про зміну їй запобіжного заходу на будь-який інший, не пов'язаний з утриманням під вартою. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв. Суд послався на відсутність нових обставин, які служили б причиною зміни запобіжного заходу.

Раніше захисник колишнього прем'єр-міністра, голови партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко адвокат Олександр Плахотнюк заявив клопотання про зміну його підзахисній запобіжного заходу зі взяття під варту на будь-який інший, не пов'язаний з арештом.

"Обставини, зазначені в постанові Печерського суду від 5 серпня, які були підставою для утримання Юлії Тимошенко під вартою, змінилися. Тому прошу змінити Тимошенко запобіжний захід з взяття під варту на будь-яку іншу, не пов'язану з арештом", - заявив Пахотнюк.

Обґрунтовуючи своє клопотання, він зазначив, що його підзахисна не затягує процес, відвідує кожне судове засідання. А також, оскільки допит свідків завершився, за словами Плахотнюка, Тимошенко не може перешкоджати встановленню істини в процесі, зокрема, заважати допиту свідків. До свого клопотанням Плахотнюк додав численні заяви від відомих діячів України про взяття Тимошенко на поруки.

Раніше повідомлялося, що Печерський суд дослідив 200 з близько 5000 сторінок матеріалів кримінальної справи, порушеної проти екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. 

Раніше, в ході дослідження матеріалів справи, захист виявив невідповідності в матеріалах справи, які має суд, з копіями захисту.

Разом з тим, на прохання захисту Юлії Тимошенко оголошувати деякі документи повністю, суд відмовив, пославшись на те, що всі клопотання і заяви сторони зможуть зробити після дослідження матеріалів справи в залі судового засідання.

Після перерви до 14:00 Печерський суд вилучив з процесу захисника екс-прем'єр міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко адвоката Миколу Титаренко. Таке рішення ухвалив суддя Родіон Кірєєв.

Суд ухвалив таке рішення на підставі того, що адвокат Микола Титаренко не реагував на зауваження головуючого у справі судді Родіона Кірєєва і вступав з ним у суперечки.

Також суд оголосив окрему постанову, в якому, у зв'язку тим, що адвокат Титаренко неодноразово порушував права адвокатської етики, перешкоджав встановленню істини в процесі, суд визнав за необхідне проінформувати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Раніше Печерський суд перейшов на нову стадію судового процесу у справі екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, а саме до стадії дослідження матеріалів кримінальної справи. Суд почав оголошувати документи, які, на думку суду, сприятимуть встановленню істини в судовому процесі.

Захисник екс-прем'єр-міністра, адвокат Микола Титаренко заявив відвід головуючому по справі судді Родіону Кірєєву. За словами Титаренка, з моменту його вступу в процес у якості захисника склалися досить обставин, які, на думку захисту, свідчать про упередженість та необ'єктивність судді Родіона Кірєєва. Зокрема, недопуск до Юлії Тимошенко для огляду особистого лікаря. Також Микола Титаренко в обгрунтування відведення судді Родіону Кірєєву вказав на те, що, на думку захисту, відпала необхідність утримувати підзахисну під арештом, але суддя не змінює запобіжний захід, а також той факт, що суд раніше не задовольнив клопотання захисту про витребування ряду документів. Суд визнав заявлений відвід спробою захисту затягувати процес і на місці постановив: залишити заявлений відвід без розгляду.

До того суд в черговий раз запропонував екс-прем'єр-міністру надати свідчення у справі, на що Тимошенко відповіла, що не може давати зараз свідчення у зв'язку з її непідготовленістю. В той же час, суд змінив порядок дослідження доказів. Таким чином, зараз будуть досліджені матеріали справи. Спочатку будуть досліджені документи з матеріалів справи, письмові докази, потім суд розгляне заявлені клопотання і заяви, а потім надасть ще раз можливість Юлії Тимошенко надати свідчення у справі.

Раніше Юлія Тимошенко заявила клопотання про надання їй трьох-чотирьох днів для підготовки до дачі свідчень. Таке клопотання вона заявила в ході судового засідання, передає кореспондент РБК-Україна.

Обґрунтовувавши своє клопотання Тимошенко послалася на те, що їй і її захисту було виділено не досить часу для підготовки до дачі свідчень. В той же час, вона заявила про невідкладну необхідність викликати до суду особистого лікаря, для здачі аналізу крові. Суд заявив, що підсудною була надана можливість здати аналізи медикам, які приходили в СІЗО, а також за інформацією від співробітників СІЗО стан Тимошенко задовільний і не заважає проводити судове засідання. Сьогодні, на початку засідання суд запропонував Тимошенко надати свідчення у справі, відразу після цього що була прем'єр-міністр заявила вказані клопотання.

Нагадаємо, на минулому судовому засіданні суд запропонував Тимошенко надати свої свідчення у справі. Колишня прем'єр-міністр заявила, що перед наданням своїх свідчень їй необхідний огляд особистого лікаря, а також Тимошенко зажадала задовольнити клопотання її захисту про допит заявлених свідків. Відзначимо, сьогодні на засіданні присутні представники посольств з різних країн світу.

Генпрокуратура звинувачує Тимошенко у перевищенні посадових повноважень при підписанні в 2009 р. контракту на поставки російського газу і заподіяння збитків країні на суму 1,5 млрд грн.

Прем'єр-міністр Микола Азаров називає цей договір "кабальним", а також те, що цей документ "підриває основу довгострокового співробітництва між двома країнами".

Одночасно з цим Печерський райсуд Києва сьогодні продовжить розгляд справи проти екс-мінстр внутрішніх справ Юрія Луценка.

Відео-та фотозйомка у залі суду заборонено рішенням суду. Однак аудіофіксації судового засідання дозволена.

Нагадаємо, 13 грудня 2010 р. Юрію Луценку та його водієві Леоніду Приступлюку висунули остаточне обвинувачення у розкраданні державного майна в особливо великому розмірі, а також у перевищенні службових повноважень та використанні підроблених документів.

Юрія Луценка затримали 26 грудня 2010 Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top