ua en ru

Печерський райсуд завершив допит свідка Кириченка у справі про вбивство Щербаня (фото)

Автор: RBC.UA
Замовниками вбивства народного депутата України другого скликання Євгена Щербаня були Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко. Про це в ході допиту на судовому засіданні заявив свідок Петро Кириченко, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський районний суд Києва завершив допит свідка Петра Кириченка (на фото) у рамках досудового слідства у кримінальній справі про вбивство народного депутата України ІІ скликання Євгена Щербаня. Слідча суддя Оксана Царевич закрила судове засідання, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: ГПУ планує продовжити допит свідків у справі про вбивство Щербаня

Раніше в ході допиту свідок Кириченко повідомив, що не має фото чи документальних доказів того, що замовниками вбивства Щербаня були саме Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко. Також свідок повідомив, що немає доказів знайомства Тимошенко із кримінальним авторитетом "Матросом".

Разом із тим, відповідаючи на запитання сторони захисту, свідок зазначив, що не має доказів того, що гроші за вбивство Щербаня були перераховані особисто Тимошенко. Свідок зазначив, що ці факти йому відомі від третіх осіб.

Печерський райсуд завершив допит свідка Кириченка у справі про вбивство Щербаня (фото)

Крім цього, свідок зазначив, що він вирішив давати свідчення суду через те, що йому стало відомо, нібито Тимошенко і Лазаренко намагаються перекласти відповідальність за організацію вбивства Щербаня на нього. "Я ніколи не був знайомий з Євгеном Щербанем... навіть не зустрічалися ніколи", - додав свідок.

Читайте також: У Кириченка немає жодного документального підтвердження причетності Тимошенко до справи Щербаня, - "Батьківщина"

Раніше свідок Кириченко назвав мотивом вбивства нардепа Євгена Щербаня заборону корпорації "Єдині енергетичні системи України", якою володіла Юлія Тимошенко, вести діяльність у Донецькій області. "Мотивом було те, що Тимошенко не пускали в Донецький регіон", - заявив Кириченко. За його словами, це йому стало відомо зі слів кримінального авторитета Олександра Мільченка ("Матроса").

Печерський райсуд завершив допит свідка Кириченка у справі про вбивство Щербаня (фото)

Раніше в ході допиту Кириченко заявив про те, що замовниками вбивства народного депутата України другого скликання Євгена Щербаня були Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко. "Мені відомо, що замовником була Тимошенко і Лазаренко. Про це мені говорив Мільченко (кримінальний авторитет "Матрос")", - заявив Кириченко.

Під час допиту Кириченко розповів, що, будучи помічником Лазаренка, особисто звів його з Олександром Мільченком, якого називають вбивцею Щербаня. За словами Кириченка, над Тимошенко у свій час нависла загроза, тому що "донецькі" не пускали її на ринок газу на Донбас. Про це Кириченку нібито розповів сам Лазаренко. Він же і попросив Кириченка знайти людину, яка могла би вирішити цю проблему. Той порадив Мільченка.

"Лазаренко попросив мене перерахувати Мільченку 3 млн (дол., - ред.), сказавши, що Юля заплатить, а потім попросив перевести півмільйона доларів готівкою. Тоді я думав, що це на захист Тимошенко, але пізніше я зрозумів, на що були гроші", - сказав Кириченко.

Печерський райсуд завершив допит свідка Кириченка у справі про вбивство Щербаня (фото)

Потім, за словами Кириченка, Мільченко почав "діставати" його, оскільки Лазаренко і Тимошенко відмовлялися платити гроші, хоча нібито Лазаренко запевнив Кириченка, що Тимошенко оплатить справу. Після вбивства Щербаня Мільченко розповів Кириченку, що йому не заплатили за вбивство. Тимошенко стверджувала, що вбити Щербаня міг хто завгодно.

Бізнесмен Кириченко відомий тим, що став "жертвою вимагання" з боку Лазаренка. Пізніше Кириченко всіляко допомагав Лазаренку. Формально Кириченко був позаштатним радником Лазаренка. Але в грудні 1999 р., провівши півроку в загальній камері з Лазаренком у США, Кириченко вирішив давати свідчення проти нього. Завдяки свідченням Кириченка прокуратура США навесні 2004 р. змогла довести провину Лазаренка перед журі присяжних - у результаті екс-прем'єр був засуджений до восьми років і одного місяця тюремного ув'язнення.

Читайте також: ГПУ поновила слідство у справі Щербаня

Вперше Кириченко у справі про вбивство Щербаня був допитаний в Америці за клопотанням України в 2011 р. Показання були взяті в Каліфорнії, де перебував Кириченко в очікуванні процесу над Лазаренком.

Печерський райсуд завершив допит свідка Кириченка у справі про вбивство Щербаня (фото)

Нагадаємо, що справа про вбивство народного депутата Євгена Щербаня зараз розглядається в суді. А про завершення розслідування справи ще 18 січня 2013 р. заявив генпрокурор Віктор Пшонка.

Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства Щербаня, нібито Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів. За цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення.

Раніше в суді був допитаний свідок Віталій Гайдук. Згідно з його свідченнями, між корпорацією ЄЕСУ, якою керувала Юлія Тимошенко, і компанією "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), співвласником якої був Євген Щербань, в 1995 р. були врегульовані відносини щодо постачання газу в Донецький регіон.

Читайте також: США сподіваються на завершення судового переслідування Тимошенко, - Джон Керрі

Також у суді було допитано бізнесмена Сергія Таруту. Під час допиту він заявив, що йому нічого не відомо про тих, кому було вигідне вбивство Щербаня. На питання захисників, відомі свідку факти того, що саме Тимошенко була організатором вбивства Щербаня, свідок сказав, що "йому про це нічого невідомо".

Раніше у справі Щербаня була допитана нардеп Олександра Кужель, яка заявила, що Євген Щербань, дізнавшись про загрозу своєму життю, не виїхав з України через сина Руслана, якому не давали візу в США. Також були допитані свідки Ігор Мар'їнков і Євген Зайцев. Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення від Павла Лазаренка в інтересах Юлії Тимошенко. Зайцев, в свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол.

Читайте також: ГПУ спростувала інформацію колег із Чехії про розслідування вбивства Щербаня

А ось захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань та його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.