ua en ru

Патріотизм по-французьки: бізнесмени виїжджають з країни через податок на багатство

Патріотизм по-французьки: бізнесмени виїжджають з країни через податок на багатство Патріотизм по-французьки
Автор: RBC.UA
Тест на патріотичність пройшли далеко не всі багаті французи. 34-річний підприємець Жан-Еміль Розенблум вирішив виїхати з Франції. Він, як і десятки тисяч місцевих бізнесменів і заможних людей, вкрай незадоволений рішенням Президента Франсуа Олланд збільшити податки, включаючи 75%-й податок на дохід вище 1 млн євро на рік.

Тест на патріотичність пройшли далеко не всі багаті французи. 34-річний підприємець Жан-Еміль Розенблум вирішив виїхати з Франції. Він, як і десятки тисяч місцевих бізнесменів і заможних людей, вкрай незадоволений рішенням Президента Франсуа Олланд збільшити податки, включаючи 75%-й податок на дохід вище 1 млн євро на рік, повідомляє "Росія 24".

У грудні парламент країни має розглянути перший щорічний бюджетний закон Президента-соціаліста, при прийнятті якого скарбниця додатково отримає 24,4 млрд євро.

"Франція більше не сексуальне місце, - цитує Bloomberg Розенблума, який заснував онлайновий магазин Pixmania. - Для збереження бізнесу і робочих місць необхідно багато працювати, особливо коли настають важкі економічні часи. Зі всіма витратами, податками та соціальними зобов'язаннями Франція тепер більше схожа на стару покоївку ".

Крім 75%-го податку для мільйонерів Президент Олланд хоче ввести додатковий податок на дохід з капіталу, збільшити прибутковий податок, податок на спадщину і продаж бізнесу.

Читайте також: Уряд Франції оголосив курс на споживання, а не економію

За словами базується в Женеві податкового адвоката Філіпа Кенеля, значне збільшення податкового навантаження стало причиною від'їзду великого числа бізнесменів. "Неможливо точно сказати, скільки людей зараз залишає Францію, так як багато хто не повідомляє про це публічно, - говорить Кенель. - Але, за моєю оцінкою, після того як Олланд оприлюднив у вересні свої плани, від'їжджаючих стало набагато більше. Пенсіонери їдуть у Швейцарію . Підприємці направляються в Бельгію чи Лондон ".

Уряд хоче збільшити доходи і зменшити бюджетний дефіцит до 3% від ВВП в наступному році за допомогою податків на великі компанії, інтернет-стартапи і приватний капітал. Олланд (перший Президент-соціаліст з 1995 р.) назвав ці непопулярні заходи "способом демонстрації патріотизму" у важкі економічні часи. Але французи вваєють такий прояв патріотизму надмірним.

За словами власника фірми Business Booster Ltd. Дідьє Делмер, який допомагає французьким підприємцям переїхати і відкрити компанію в Лондоні, його бізнес збільшився в рази: від 5 переїздів на місяць до 80 з травня 2012 р. Серед його клієнтів лише два чи три мільйонера в місяць. Більшість - молоді підприємці, яким не подобається сьогоднішній діловий клімат у Франції. "Вони хочуть виїхати від французької бюрократії, негативного ставлення до тих, хто більш успішний. Вони хочуть мати більш низькі корпоративні податки і бути в місті, який має кращу репутацію, ніж Париж", - відзначає Делмер.

Читайте також: Франція має намір підвищити податкові збори на великі компанії і найбагатші верстви населення

У червні британський прем'єр-міністр Девід Кемерон пообіцяв зустріти всіх французів з розпростертими обіймами. На відміну від Франції, у Великобританії немає податку на багатство. Крім того, на тлі 45% податку на прибуток для тих, хто заробляє більше 150 тис. євро, що вводиться урядом соціалістів Великобританія знижує прибутковий податок для тих, хто має в рік вище 150 тис. фунтів (242,5 тис. дол).

"Олланд створив таку систему, де прибуток, багатство і велика частина грошей поглинається державою для фінансування бездонних громадських програм та фондів, - говорить колишній політик і бізнесмен Франсуа Вілардьер. - Замість того щоб шукати нові, творчі підходи для стимулювання росту, вони використовують старі рецепти, які вже віджили".

Поки неясно, як запропонований французьким президентом податок на дохід з капіталу буде діяти. Пропозиція про 75%-м податок вже дещо змінена: за словами Олланда, це податкове навантаження буде діяти лише два роки. Що стосується податку на бонуси і дивіденди, то вони тепер обмежені базовою зарплатою. Додаткові деталі на пропоноване підвищення податків будуть ясні після голосування в сенаті, яке має відбутися не пізніше 11 грудня, і в Національній асамблеї не пізніше 20 грудня.

Читайте також: Олланд знизив прогноз по зростанню економіки Франції в 2013 р. з 1,3% до 0,8%

"Невизначеність навколо першого бюджетного закону Олланда, а також постійні розмови про рівень податку на дохід з капіталу посилають суспільству однозначний сигнал: якщо ти заробляєш гроші, то держава їх відбере. Все це створює величезну нервозність, - говорить Шарлі-Марі Джотрасс, яка очолює агентство з продажу елітної нерухомості Daniel Feau в Парижі. - Тому, замість того щоб чекати, коли по тобі грюкнути, вони воліють виїхати".

75%-й податок, оголошений Олланд під час президентської передвиборної кампанії, принесе в скарбницю лише кілька мільйонів євро. Але вже зараз від цієї пропозиції Франція зазнала збитків на десятки мільйонів.

"Ставка просто жахлива, і ми бачимо, як багато заможних французи їдуть. Боюся, що дуже скоро в країні не залишиться громадян, які підпадають під цей податок, - говорить Джотрасс. - Це крива Лаффера: занадто високі податки вбивають податки".

Тим часом рішення найбагатшого француза, власника LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton Бернара Арно, статок якого оцінюється в 41 млрд дол, отримати громадянство Бельгії викликало справжню бурю у французьких ЗМІ. Так, паризька газета Liberation вийшла з великим заголовком на першій сторінці: "Пішов геть, багата сволота!". Після цього Арно поспішив звернутися до громадськості з заявою, в якій пообіцяв залишитися у Франції і платити всі місцеві податки.

Однак не тільки французькі громадяни хочуть залишити країну через нового податкового закону. Стів Хортон, який пропонує податковий сервіс американським компаніям в Парижі, стверджує, що казна Франції недоотримає, як мінімум, 7 млн ​​євро від іноземних платників податків через їх від'їзду. За його словами, спочатку Саркозі, а тепер Олланд приймають рішення, які призводять до значного непрямого збитку.

"Франція тепер насилу може конкурувати з Москвою, Нью-Йорком і іншими столицями в отриманні першокласних фахівців, - відзначає Хортон. - Вони мають високу кваліфікацію, розмовляють на багатьох мовах і мобільні. Їм сказали виїхати і вони поїхали. Франція вбиває курку, яка несе золоті яйця ".

Читайте також: Франція очікує в 2012 р. нові податкові надходження в 7,2 млрд євро, зокрема за рахунок податку на багатих

Нагадаємо, що уряд Франції має намір цього року збільшити податкові надходження на 7,2 млрд євро, щоб виконати поставлені цілі щодо скорочення дефіциту держбюджету. Президент Франції Франсуа Олланд вважає, що пріоритетом економічної політики є збільшення темпів зростання. Програми по створенню зайнятості повинні бути сплачені багатими громадянами, впевнений він.
Зростання податків торкнеться, насамперед, багатих французів: особи з активами понад 1,3 млн євро заплатять одноразовий збір.

Додаткові доходи від цієї міри оцінюються 2,3 млрд євро. Ставка прибуткового податку для осіб, що заробляють більше 1 млн євро на рік, виросте до 75%. Також зростуть ставки податків на прибуток і дивіденди, які виплачують корпорації, що принесе близько 1,1 млрд євро. 898 млн євро принесе збільшений податок на фонд заробітної плати.

Крім зростання податків передбачені скорочення витрат на 5,3 млрд євро. Кількість держслужбовців буде скорочуватися на 2,5% щорічно, а операційні витрати будуть урізати ще швидше - на 10% в рік. Заходи економії торкнулися вищого керівництва: зарплати міністрів скоротять на третину з 14,2 тис. євро в місяць до 9,94 тис. Обсяг держвидатків в цьому році складе 56,2% ВВП і знизиться до 53,4% до 2017 р.

Ці заходи повинні допомогу знизити дефіцит бюджету до 4,5% ВВП до кінця цього року і вийти на бездефіцитний бюджет в 2017 р. За оцінками Рахункової Палати Франції, в цьому році країні знадобиться заощадити від 6 до 10 млрд євро, а в наступному - цілих 33 млрд євро. Такі жорсткі заходи будуть коштувати країні економічного зростання: за прогнозами уряду ВВП в цьому годуувелічітся лише на 0,4%, а в 2013 р - на 1,3%.