ua en ru

Пашкевич: Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності готовий виділити Україні 1,5 млрд дол

Автор: RBC.UA
Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності готовий виділити Україні 1,5 млрд дол., повідомляє прес-служба Національного агентства з енергоефективності та енергозбереження (НАЕР) України.

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності готовий виділити Україні 1,5 млрд дол., повідомляє прес-служба Національного агентства з енергоефективності та енергозбереження (НАЕР) України.

У рамках засідань Асамблеї вкладників фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля відбулось обговорення та затвердження перших 7 проектів для України з метою їх фінансування. На засіданнях, яке відбулося в Лондоні, був присутній голова НАЕР України Микола Пашкевич.

"Загальна вартість гранту на проекти складає 31 млн євро. Першочерговими є проекти з удосконалення систем комунального опалення та проекти, що дають негайний ефект у галузі енергозбереження," - повідомив Микола Пашкевич.

Голова НАЕР розповів також, що ФРН, Канада, Литва під час засідання висловили бажання долучитись до роботи Фонду. США, у свою чергу, поінформували про готовність надати перший транш у розмірі 1,5 млн євро.

Серед обговорюваних на засіданні Асамблеї проектів: модернізація системи центрального теплопостачання (м.Тернопіль), інвестиції у енергоефективність підприємств централізованого опалення ТЕЦ у 10 українських муніципалітетах середнього масштабу, модернізація системи центрального теплопостачання (м.Житомир), модернізація ТЕЦ (м.Львів), модернізація систем водопостачання та стічних вод (м.Миколаїв), реконструкція системи центрального теплопостачання Теплотрансервіс (м.Рівне), енергоефективний проект (м.Запоріжжя).

Відзначимо, в червні ц.р. Пашкевич заявляв, що Україна щорічно може економити 1-2 млрд куб. м газу. "За нашими розрахунками в період дії Державної цільової економічної програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 рр. Україна зможе заощадити близько 10 млрд куб м природного газу", - відзначив глава агенства.

Досягти поставлених цілей планується за рахунок реалізації ряду заходів, перш за все, в комунальній і бюджетній сферах. Мова йде про модернізацію об'єктів комунального господарства, санації будівель, впровадження технологій електричного теплоакумуляційні обігріву та гарячого водопостачання, використання теплових насосів.

Нагадаємо, що 10 червня 2011 р. голова правління публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" Микола Удовиченко та директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Мартін Райзер підписали договірні документи по Проекту з енергоефективності - гарантійну угоду між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР).

Відповідно до зазначених угодами Світовий банк надасть АТ "Укрексімбанк" в рамках проекту по енергоефективності під державні гарантії кредитні ресурси в обсязі 200 млн дол строком до 30 років. Даний проект спрямований на зниження енергоємності в промисловості України та зменшення втрат енергії в комунальному секторі, зокрема в теплопостачанні, із залученням збалансованого фінансового посередництва.

Відзначимо також, 28 квітня Кабінет міністрів України збільшив прогнозний обсяг фінансування держпрограми енергоефективності на 2010-2015 рр.. на 62,5 млрд грн - до 347,82 млрд грн.

22 лютого ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що в енергетичну сферу для поліпшення енергозбереження буде залучено 3-5 млрд грн інвестицій.

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища був створений в листопаді 2009 р. з ініціативи Європейського союзу та Швеції в рамках конференції донорів Партнерства Е5Р, яка проходила в Стокгольмі.

Донорами Фонду є: Європейський Союз - 40 млн євро, Швеція - 24 млн євро, Україна - 10 млн євро, Естонія - 160 тис. євро, Фінляндія - 2 млн євро, Латвія - 50 тис. євро, Ісландія - 56 тис. 842 євро, USAID - 5 млн 325 тис. євро, Норвегія - 5 млн євро, Польща - 191 тис. 814 євро.

На конференції донорів 2011 р. Данія, Естонія, ЕК, Фінляндія, Латвія, Норвегія, Польща, Щвеція, США та Україна підтвердили свої внески. У 2011 р. Ісландія також виступила із заявою щодо готовності прийняти участь у роботі Фонду.