ru ua

ПАРЄ: Для проведення чесних виборів в Україні необхідно поліпшити законодавчу базу

Автор: RBC.UA
Для проведення демократичних, прозорих чесних виборів в Україні необхідно поліпшити законодавчу базу. Про це заявила доповідач моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ренате Вольвенд. ПАРЄ сподівається, що президентські вибори в Україні пройдуть без фальсифікацій.

Для проведення демократичних, прозорих чесних виборів в Україні необхідно поліпшити законодавчу базу. Про це заявила доповідач моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ренате Вольвенд. ПАРЄ сподівається, що президентські вибори в Україні пройдуть без фальсифікацій.

Р.Вольвенд висловила стурбованість тим, що Україна досі не розпочала роботу над єдиним виборчим кодексом, і тим, що парламент України не прийняв поправки до закону про вибори Президента України. Крім того, на думку Р. Вольвенд, можливою підставою для фальсифікацій результатів виборів є можливість внесення виборців до списків безпосередньо в день виборів.

Також доповідач моніторингового комітету ПАРЄ наголосила на необхідності прийняття парламентом Кримінально-процесуального кодексу України. "Я очікую, що уряд відправить до парламенту проект кодексу. Ми будемо просити, щоб парламент якомога скоріше розглянув його в першому читанні", - сказала вона.

Р.Вольвенд висловила стурбованість з приводу подання до Конституційного суду України пакета антикорупційних законів, який парламент прийняв влітку 2009 р., а також станом фінансування судів і суддів. "Я сподіваюся, що, якщо протягом будуть прийняті необхідні поправки, то вибори Президента пройдуть демократично, але я думаю, що вкрай необхідна здорова законодавча база для того, щоб з одного боку дати зрозуміти виборцям як себе вести, а з іншого боку, для того, щоб дати можливість нормально працювати членам виборчих комісій... Всі ми сподіваємося, що на цих виборах фальсифікацій не буде ", - зазначила Р.Вольвенд.

Вона додала, що моніторинговий комітет ПАРЄ розраховує обговорити підписання "дорожньої карти" України щодо невиконаних зобов'язань перед ПАРЄ після президентських виборів.

Наступний візит доповідача моніторингового комітету ПАРЄ Р.Вольвенд відбудеться в січні в 2010 р. в ході президентських виборів в Україні. Делегація, що приїде до України, буде складатися з 30 представників різних країн, що є "безпрецедентним випадком за всю історію ПАРЄ".

Нагадаємо, раніше голова делегації Парламентської асамблеї Ради Європи Матяш Еорші заявляв, що вибори Президента України, які відбудуться в 2010 р., повністю не відповідають європейським стандартам. Він зазначив, що в Україні виріс політичний цинізм. За його словами, "цинізмом" є участь у виборах технічних кандидатів, зменшення суспільної довіри електорату та сильні взаємозв'язки між політичними і фінансовими течіями. Він нагадав, що українське виборче законодавство, незважаючи на неодноразові рекомендації Ради Європи, не поліпшилося. М.Еорші також відзначив, що ПАРЄ стурбована зменшенням довіри населення і політиків до електронного реєстру виборців.