ua en ru

ПАРЄ підтвердила повноваження української делегації

Автор: RBC.UA
Комітет з питань правил процедури, імунітету та інституціональних справ Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підтвердив повноваження української делегації. Про це українським журналістам в Страсбурзі повідомив після завершення засідання комітету його голова Егідіюс Варейкіс, повідомляє радіо "Свобода".

Комітет з питань правил процедури, імунітету та інституціональних справ Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підтвердив повноваження української делегації. Про це українським журналістам в Страсбурзі повідомив після завершення засідання комітету його голова Егідіюс Варейкіс, повідомляє радіо "Свобода".

"Я як голова комітету письмово звернуся до президента ПАРЄ з тим, що між ПАРЄ і Верховною Радою України немає достатньої комунікації, що нам не дуже зрозумілі принципи формування делегації", - сказав він.

23 січня група Європейської народної партії засумнівалась у повноваженнях української делегації через те, що три депутати в ній, які офіційно представляють опозицію, насправді вже не є членами опозиційних фракцій українського парламенту. Тому, відповідно, де факто в українській делегації більше представників влади, ніж опозиції, що суперечить правилам.

Лідери парламентських фракцій "БЮТ-Батьківщина" Андрій Кожем'якін і "Наша Україна - Народна самооборона" Микола Мартиненко попросили президента ПАРЄ клопотати перед сесією ПАРЄ не підтверджувати повноваження членів української делегації в ПАРЄ Володимира Пилипенка, Валерія Писаренка і Олександра Фельдмана, які вже не є представниками опозиції.

Крім того, народний депутат Сергій Соболєв, який знаходиться в Страсбурзі, повідомив, що президент ПАРЄ звернеться до голови Верховної Ради України з вимогою забезпечити справедливе представництво в українській делегації ПАРЄ, повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".

"Комітет прийняв рішення про направлення листа спікеру українського парламенту від президента ПАРЄ у зв'язку з неповноважним представництвом опозиційної фракції "БЮТ-Батьківщина" особами, які виключені з фракції", - сказав Соболєв.

"Крім того, у рішенні комітету зазначено, що склад української делегації слід привести у відповідність з регламентами та процедурами ПАРЄ", - зазначив депутат.

Українська опозиція звинувачує голову Верховної Ради України Володимира Литвина в систематичному блокуванні змін у складі делегації.

Нагадаємо, представником від влади України в моніторинговому комітеті ПАРЄ обрана народний депутат Юлія Льовочкіна.

Українську опозицію в моніторинговому комітеті ПАРЄ представляє Ольга Герасим'юк з фракції НУ-НС.

Додамо, що в середині грудня на засіданні моніторингового комітету ПАРЄ, на якому розглядалися проміжна доповідь про ситуацію в Україні і текст майбутньої резолюції, яка повинна бути прийнята на сесії асамблеї в кінці січня, були висловлені побоювання з приводу переслідування опозиційних лідерів в Україні.

Вчора повідомлялося, що моніторинговий комітет ПАРЄ в резолюції вкаже, що в Україні звинувачення політикам висуваються постфактум і за дії, які вони зробили під час нормального процесу прийняття політичних рішень". ПАРЄ буде закликати українську владу видалити з Кримінального кодексу статті, які дозволяють здійснювати кримінальне переслідування щодо українських політиків.

Також вчора президент ПАРЄ Жан-Клод Міньйон заявив про стурбованість умовами утримання Тимошенко і про намір обговорити питання переслідування лідера опозиції з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком в Страсбурзі на цьому тижні.

Зазначимо, моніторинговий комітет є найбільш впливовим органом ПАРЄ. Він стверджує проекти звітів про ситуацію в країнах-членах Ради Європи. Україна все ще знаходиться під моніторингом ПАРЄ.