ua en ru

ПАРЄ визначила поняття "політичний в'язень"

Автор: RBC.UA
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила сьогодні резолюцію определющую категорію людей, яких варто вважати політичними в'язнями.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила сьогодні резолюцію определющую категорію людей, яких варто вважати політичними в'язнями. Про це повідомляє "5 канал".

Резолюція встановлює п'ять основних критеріїв, відповідно до яких особа, позбавлена ​​волі, може бути названа політичним в'язнем. Так, серед критеріїв названо затримання, яке суперечить гарантіям Європейської конвенції про права людини; затримання лише з політичних причин; тривалість затримання або умови затримання, не пропорційні злочину; зміст з політичних мотивів в умовах, які гірше в порівнянні з іншими; затримання в результаті нечесного процесу, який здається політично мотивованим.

Читайте також: Сенат США закликав владу України звільнити Тимошенко (фото)

В Україні міжнародне співтовариство вважає засудженими за політичними мотивами зокрема екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Юлія Тимошенко згідно з вироком Печерського суду м. Києва від 11 жовтня 2011 р., відбуває семирічне ув'язнення у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі і виплати 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол) штрафу за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Законність цього засудив 29 серпня підтвердив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України.

Також у суді перебуває справа щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно з матеріалами кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборониРФ на суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн.

Генеральна прокуратура України 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Кіеваарестовал вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи.

Читайте також: Україна направила в ЄСПЛ клопотання про перегляд рішення у справі Луценка (фото, відео)

Звільнити Тимошенко владу України неодноразово закликали країни Європи, США та міжнародні організації. Нещодавно Сенат США ухвалив резолюцію, що закликає до звільнення Юлії Тимошенко та введенню візових санкцій проти осіб, відповідальних за її ув’язнення.

Юрія Луценка той же Печерський райсуд Києва визнав винним у службовій недбалості 17 серпня. Раніше, 27 лютого ц.р., суд засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також ухвалив стягнути з засудженого нанесені країні збитків у розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценко повинен виплатити майже 294 тис. грн. 31 серпня Луценко був доставлений в Менської виправної колонії в Чернігівській області, де й відбуває покарання в даний час.

Вчора, 2 жовтня 2012 р. Міністерство юстиції України направило клопотання до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про перегляд його рішення у справі "Луценко проти України". Як повідомлялося, захист Юрія Луценка оскаржив в ЄСПЛ арешт екс-міністра в січні ц.р. 3 липня, ЄСПЛ виніс рішення, згідно з яким арешт екс-глави МВС визнаний таким, що порушує права людини. Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценко 15 тис. євро компенсації морального збитку.

Читайте також: ПАРЄ стурбована "олігархізацією" політики в Україні

Справи проти лідерів опозиції відбилися на зовнішній політиці України, за ініціативою ЄС призупинено укладання Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію (СА) з Україною ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р.

Також зазначимо, що у вересні члени делегації ПАРЄ заявили про те, що в Україні спостерігається "олігархізація" політики, а передвиборчий період в Україні "був затьмарений позбавленням волі колишніх членів уряду і лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка".

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Згідно із заявою голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, ЄС хоче, щоб українська влада робила більш рішучі кроки в напрямку європейських цінностей. "Мені шкода, що наслідки судів, чиї стандарти не відповідають міжнародним, перешкодили Тимошенко і Луценко боротиметься за місце в парламенті. Необхідно було забезпечити їм чесний і справедливий суд", - підкреслив Баррозу, додавши при цьому, що Євросоюз не бачить передумов для підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.